☼Edward Norton on… muld

foto: Conservation Internationali FB lehelt.Mina olen Muld… Ilma minuta ei saaks inimesed olemas olla. Ent te kohtlete mind kui rämpsu. Kas te mõistate üldse, et ma olen vaid õhuke kiht planeedi pinnal? Ja et tegelikult on minus elu… Aga ma olen katki, valu täis, kurnatud, haige. Sinu süül…

 

…Sa oled ära kulutanud mu elujõu – enam kui poole sellest, mis mul oli sada aastat tagasi… Ma olen muutumas tolmuks. Ehk sa võiksid kohelda mind veidi aupaklikumalt. Sest tõenäoliselt tahad sa ju endistviisi toidetud saada, kas pole!?!

LOODUS INIMEST EI VAJA. INIMENE VAJAB LOODUST.

Faktikillud
Maakera kasvavat elanikkonda – mis arvatakse aastaks 2050 jõudvat 9 miljardini – pole võimalik toita haige ja kurnatud mullaga.
1/3 maakera mullast on intensiivse loomakasvatuse, kemikaaliderohke põllunduse, metsade hävitamise ja muu tulemusel välja kurnatud. Igal aastal lisandub sellele juurde miljardeid kuuptonne. Viljatu pinnase ellu ärkamine võtab aega kaua – 2,5 cm paksuse pindmise mullakihi tekkimiseks kulub üle 500 aasta.
Organisatsioon Conservation International on 25 aastat kaitsnud meie üht ja ainukest kodu – planeet Maad – meie kõigi hüvanguks.

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s