holistiline regressiooniteraapia – teraapia tervetele

Valu läinud, hirm kadunud, elurõõm tagasi, läbisaamine lähedastega võrratu. Liiga hea, et olla tõsi? Holistiline regressiooniteraapia aitab vabaneda ahistavatest emotsioonidest. Seansse selleks võib kuluda küll mitu, ent pääsemine tuleb jäädavalt.

“Kõikidel inimese elus toimuvatel sündmustel on põhjused. Olles kvantfüüsikast tuttav infovälja kontseptsiooniga ning teades üht-teist teadvusest, saab asju selgitada ilma igasuguse müstikata,” nendib kliinilise psühholoogi haridusega holistilise regressiooniteraapia looja MARINA PAULA EBERTH. “Kus on internet? Igal pool. Samamoodi igal pool on ka ühendväli, millest on võimalik saada infot, kui selleks on olemas vastuvõtja.” Mu lugu holistilisest regressiooniteraapiast (HRT) ilmus ajakirja Tervis Pluss 2017. aasta aprillinumbris.


HANGUNUD EMOTSIOONIDEST VABAKS
See, millega holistilises regressiooniteraapias tööd tehakse, on allasurutud, hangunud emotsioonid, sest just need on igasuguste probleemide tuum.

Ohtlikus olukorras on kaks aktiivset käitumisviisi –
võitlemine ja põgenemine. Blokeeringud tekivad kolmandast – tardumisest, mil inimene pole välja elanud seda, mis ta sees on.

Kuna emotsioonidega töö on tõhusam nn muutunud teadvusseisundis, kasutatakse HRT-s kauni nimega taevaakende tehnikat Windows of the Sky, mille Marina sai Taanis elades oma õpetaja Ingelise Emby käest. Selles akupressuuritehnikas puudutab terapeut kliendi kehal kindlaid energiapunkte, mis aitavad lõõgastuda ning aeglustada ajulaineid meditatiivses seisundis valitsevate alfa- ja veelgi madalamate, pinnapealses unes valitsevate teetalaineteni. Teadvus avardub, aju hakkab töötama argiteadvuse tasandist erinevalt, lastes inimesel minna tagasi sündmuste juurde, kust keerdsõlmed alguse said.

“Mind paelus niisugune sisemaailma rännak just seepärast, et probleemid, millega me tööd tegime, kadusid igaveseks,” kiidab Holistika Instituudi asutaja. “Olin käinud mitmetel terapeudikoolitustel, ent pidin taas kogema, et vanad teemad tulid tagasi. Mina, idealistina, aga ikka lootsin, et kuskil on ka sellised viisid, et probleem läheb, ja lõplikult.”

Jah, elus toimunud sündmused tuleb teraapias küll taas läbi kogeda, ent seda ka viimast korda. Ning et see võimalikult leebelt ja kiiresti läheks, on olemas nii terapeudi toetus kui spetsiaalsed tehnikad.

foto: Aivar Kullamaa

Holistilise regressiooniteraapia looja – Marina Paula Eberth.


SUHTED KLAARIKS, TERVIS KORDA

Kõige rohkem tullakse HRT-sse suhteprobleemidega. Igasugustega, olgu see läbisaamine naise ja mehe, laste ja vanemate, töökaaslaste, kelle iganes vahel. Juurpõhjusena toob Eberth kaassõltuvuse ehk keeleliselt täpsemalt – lähisõltuvuse.

Lähisõltuvus tähendab sõltuvust teisest inimesest,
piiride puudumist inimeste vahel ja vähest kontakti omaenda minaga, mil kiputakse elama teiste elu.

Kui otsida sõlmpunkte, siis on armastuse puudumine iseenda vastu, madal enesehinnang ja vähene enesekindlus kindlasti ühed neist.

Aga ma lähen ju pärast teraapiat koju sama inimese juurde? “Igaüks tervendab teraapias ainult omaenda, mitte teise maailma. Ning küll on tagantjärele tore kuulda, kui klient rõõmustab, et ta emast on saanud täiesti teine inimene või et mehega pole enam mingit kana kitkuda. Tegelikult on ema ja mees täpselt samasugused kui enne, lihtsalt inimese enda suhtumine on teraapiaga niivõrd muutunud, et teda ei käivita enam vanad harjumuspärased ja konflikte esilekutsuvad suhtemustrid.”

Holistiline regressiooniteraapia aitab ka füüsiliste, eriti krooniliste valude ning isegi tõsisemate terviseprobleemide korral.

On olnud neid, kes põlvevaluga tulnud, üheainsa seansi järel aga kergejalgselt joostes lahkunud. “Holistiline lähenemine ütleb, et kõigepealt tuleb teha muutused isiklikus infoväljas. Kui seal info muudetud, muutuvad tagantjärele ka keharakud,” kirjeldab terapeut toimuvat, lisades, et valust võib lahti saada kiiresti, elundi või koe muutused võtavad rohkem aega, sest keharakud nii ruttu ei uuene.

”Infoväljast järgmine aste on meie psüühiline väli, mõtted ja tunded, meie energeetika ning alles siis tuleb keha.”

Ta räägib loo noorest naisest, kellel avastati emakakaelas neljanda astme rakumuutused, mis tähendas operatsiooni ja emaka eemaldamist. Teraapia käigus tuli välja, et suurim trauma selles piirkonnas oli seotud kahe aasta taguse ränga sünnitusega, 72 tundi kestnud hullude valude, arstide möödalaskmiste, tema enda vaoshoitud käitumisega. Koos käidi kogu sünnitus taas läbi ja vabastati blokeeritud emotsioonid, abiks juhised: väljenda, mida sa tunned, mida sa teha soovid… Korraliku säru said kõik arstid. Kuu aega pärast iganädalast teraapiaseanssi ja kahe koeproovi võtmist, teatati: “Neiu, teie rakud on terved.”

foto: Aivar Kullamaa

Taevaakende tehnikas puudutatakse kehal kindlaid energiapunkte.


HOLISTILINE NELIK VÕI LÜHIKENE SEANSS

HRT seanss algab vestlusega su probleemidest, vajadustest, eesmärkidest. Tubli poole ajast lamad diivanil silmad kinni ja “rändad” sisemaailmas oma Sisemise Tarkuse ehk Kõrgema Mina juhendamisel. Ent omavaheline jutuajamine jätkub. Vahetevahel palub terapeut midagi kujutleda, vahel küsib, mida sa tunned, mis mõtted sul mingi olukorraga seoses on, mida sa oma kehas märkad, mida vaimusilmas näed või mis teadmise saad.

Oluline on see, et teraapias töötatakse informatsiooniga ning minnakse tagasi sündmuste juurde, kus blokeeringud alguse said. Need võivad olla nii lähemas kui kaugemas minevikus, nii lapsepõlves kui emaüsas, lugudes või elulugudes, mille tegevus toimub hoopis teises ajas, kohas ja kultuuris. Kui vaja, rännatakse ka kaugetesse põlvedesse tutvuma mõne suguvõsaliikmega, kellest polegi palju teada.

Kel ajaliselt ja rahaliselt võimalik, neil soovitab Eberth valida holistilise neliku ehk intensiivse töö lühikese aja jooksul. See tähendab nelja umbes kolmetunnist seanssi, mis toimuvad neli päeva järjest või nädalase vahega kahel järjestikusel päeval. Võib olla ka muid kombinatsioone, ent vähemalt kaks seanssi peavad olema järjest.

Holistilised lühiseansid kestavad 75 minutit kuni 1,5 tundi, toimuvad kord nädalas või kahe nädala jooksul ning sobivad siis, kui tegu füüsilise probleemiga, samuti neile, kes valivad muutuda aeglasemalt ja ettevaatlikumalt. Arvestada tuleb, et inimeselt nõuavad need valmisolekut pikemaajaliselt fookust hoida.


TERAAPIA SUURIM EESMÄRK

Kõige olulisem kogu teraapia juures ongi lõppeesmärgi seadmine – positiivses vormis tulevikku suunatud taotlus selle kohta, mida inimene tahab. Ja kui ise täpselt sõnastada ei oska, siis terapeut aitab.

Inimene ei pea teadma, kuidas sinna unistusse jõutakse, aga tal peab olema nägemus, milline ta tahab olla ja millist elu elama hakata.

Kas see on okei, kui ma tulen ja ütlen, et ma ei taha enam hirmu tunda või et mul on elurõõm kadunud või et ma tahan teada oma eluülesannet? – “Jaa, täiesti!” saan vastuseks. Nii palju küll, et terapeut aitab lihtsalt natukene liha luudele kasvatada, küsides näiteks, et kui sul seda hirmu enam ei ole, kuidas sa ennast siis tunned või mis on su elus teisiti, kui sa oled rõõmus. Oluline on, et inimene tahab midagi muuta ning tal on julgus oma kunagisi kogemusi lähemalt uurida.

Aga kui on hirm, olgu selle teadmatu ees, mis mu seest võib üles kerkida või nende laastavate emotsioonide ja läbielatu ees,
mida kohe üldse ei taha uuesti tunda?

Marina innustab vapruse siiski kokku võtma ja minema koos terapeudiga sellest koledast rännakust viimast korda läbi. Muidu kerkib see aeg-ajalt ja enamasti täiesti ebasobivatel hetkedel taas meelde. Pealegi on inimesel seansi käigus igal hetkel võimalus öelda: stopp, siit ma enam edasi ei lähe.


KÕRGEM MINA, SINU HINGE HÄÄL

HRT-s õpitakse looma teadlikku ühendust oma Kõrgema Minaga. Selline “tark mees taskus“ on olemas eranditult kõigil, ta annab endast märku sisehääle, kõhutunde, intuitsioonina ning on inimesega alati, isegi kui tema olemasolust teadlik ei olda. Ta on osa teadvuse sellest osast, mida nimetatakse üliteadvuseks. Kui osata kuulata ja kuulda, saab too hinge saadik aidata, sest tema teab, kes sa oled olnud ja kuhu tee sind tulevikus viia võib. Temalt nõu saamiseks või ka iseenda tervendamiseks on aga vaja temaga luua ühendus, see tähendab lõõgastuda ning pöörata meditatiivses ehk muutunud teadvusseisundis pilk enda sisse.

“Enda jaoks oluliste otsuste tegemisel oleks, jah, hea kuulata südame häält. Me kasutame Südame sisemise ruumi kujundit, mida saab ka ise kodus visualiseerida. Teha väike südamemeditatsioon, olla natuke aega vaikselt, tunnetada ning rahustada maha mõtted, et õige otsustus tulla saaks. Just südame kaudu luuakse ühendus Kõrgema Minaga, mis on omakorda otseühenduses infoväljaga,” räägib Marina Paula Eberth südame tarkusest. USA-s asuvas Südamematemaatika Instituudis HeartMath Institute on avastatud, et

südamel on oma sisemine närvisüsteem, mis suudab tunnetada, tunda, mäletada ja töödelda infot ajust sõltumatult. Põnevad katsed on näidanud, et intuitiivse info liikumine toimub järjestuses süda-aju-keha. Inimene ise saab toimuvast teadlikuks kõige viimasena.

Marina julgustab harjutama Kõrgema Mina kuulamist, et see muutuks igapäevaelu loomulikuks osaks. Siis pole ühel hetkel enam vaja küsidagi, sest teadmine tuleb iseenesest. Ning et maailmas pole ühtegi täiuslikku ja kõigile sobivat meetodit, võiks igaüks just oma südame häält kuulates leida endale see kõige kõnetavam.

*

MIS ON HOLISTILINE REGRESSIOONITERAAPIA (HRT)?

Sõna “holistiline” tähendab tervik. Holistilised rännakud sisemaailma, mis ei ole Brandon Baysi rännak, aitavad töötada holistiliselt, üheaegselt nii keha, meele, hinge kui vaimuga. HRT on eestlanna Marina Paula Eberth pannud kahekümne aasta jooksul kokku psühholoogia, psühhoteraapia, psühhosünteesi, transpersonaalse psühholoogia, psühho-spirituaalse nõustamise, pere-, gestalt- ja regressiooniteraapia, teetatervendamise, maiade valguskeele, šamanismi, inimeste energeetika ja tervendamisega seotud praktikate baasil. Alguses kandis see nime holistiline teraapia, nüüd holistiline regressiooniteraapia, mida saab õppida Holistika Instituudis Tallinnas.

HOLISTILINE REGRESSIOONITERAAPIA EI SOBI:
Neile, kes ei tee vahet sisemise reaalsuse ja välismaailma, mina ja mitte-mina vahel nagu psühhootiliste häirete all kannatajad, näiteks skisofreenikud. Rahustite ja antidepressantide võtmine ei sega, küll aga narkootilised ained, traumadest kahjustatud aju, ägedad kriisi- või šokiseisundid, mil inimesel puudub adekvaatne enesetaju. Ainus vanuseline piirang on see, et laps peaks oskama piisavalt vabalt kirjeldada oma sisemaailma kogemust. Samas, mida väiksem laps, seda lühem on ta keskendumisvõime. Kuna väikelaste probleemid on seotud vanematega, eelkõige emaga, tasuks teraapiasse tulla pigem temal, sest kui ema endaga tegeleb, muutub lapse elus väga palju.

LOOD ELUST ENESEST
“Holistilise treeningu koolitusaasta andis mulle võimaluse vaadata ausalt otsa oma elule, kogemustele ja iseendale. Aitas avastada enda olemust ja mõista seda, mida ma elus tahan luua, kes olla ja kuhu liikuda. Sain süvitsi tegelda möödunud suhtest vabakslaskmisega, enda kehatunnetuse arendamisega ning oma professionaalse kire avastamisega. Võttes enda elu loomisel juhi rolli, saame maalida sellest imelise kunstiteose. Viimasel koolikuul lõin oma firma Loovuskohviku. Ühes koolitusmoodulis kirjutasin aga luuletuse, millest siin mõned read: Nüüd tean, et uue saabumiseks lahti tuleb lasta vana… / Nüüd tean, et igas sündmuses on peidus HEA. / Nüüd tean – ARMASTUS, see võtmesõna… / Nüüd tean, kui hea on olla lihtsalt HEA.” –Jaana Ojakäär

“Enne holistilist nelikut olin käinud Brandon Baysi rännakul, kus ma ei näinud-tundnud-kuulnud midagi. Mõne aasta pärast nelikusse minnes lootsin, et ei pea pikali heitma. Pidin. Vastumeelsusega. Midagi sai aga tervendatud. Ühel seansil jõudsin vanaema tallu ja elasin uuesti läbi selle valu, mida tundsin, kui ta suri. Surm ja matused on olnud sellest ajast minu jaoks midagi väga rasket. Mu kogemus holistilisest nelikust on see, et inimesed, kes on “näinud” oma eelmisi elusid, ei valeta, sest see ongi võimalik. Ka sain aru, et mul on sügaval peidus midagi nii valusat, mida ma näha ei taha, ja seepärast ei suuda ma end ka vabaks lasta. Oma elu kohta palju taipamisi ja selgust tuli aga vestlustest terapeudiga.” –Veronika

Marina Paula Eberthi fotod: Aivar Kullamaa
Avafoto: joynutco.com

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s