☼rõõmurullist ooperilaulja

Nii mõnigi kergitas mulluse “Eesti Laulu” poolfinaale vaadates kulme: kes on too kaunitarist saatejuht
Marko Reikopi kõrval? Teadjamad tundsid ära ETV saatesarja “Klassikatähed 2014“ finalisti ja ERR-i
90. juubelil Estonia Kontserdisaalis publikut ansambli Tuberkuloited laulu “Raadio“ ooperiversiooniga üllatanud Elina Netšajeva.

 

Mu lookene tollal 25-aastase ELINA NETŠAJEVAGA ilmus ajakirjas Anne & Stiil eelmise aasta kevadel ehk veidi rohkem kui aasta tagasi. Kohtumiselt läks ta proovi, sest on lisaks andekusele ka erakordselt töökas.

“Mulle meeldiks laulda Öökuningannat Mozarti ooperist “Võluflööt”, aga rockbändi saatel,“ lagistab Eesti Muusikaakadeemia magistrikraadiga ooperilaulja. Muide, sinna teda pärast Prantsuse lütseumi lõpetamist ei võetud. Soovitati minna tagasi Otsa kooli, kus ta keskkooli kõrvalt klassikalist laulmist oli õppinud. Ooperilauljaks saada otsustas tüdruk 14-aastasena, kui lastekooris Raduga, mis on n-ö Ellerheina venekeelne sõsar, solistina üles astus ning tal kõige kõvemini ja kõrgemalt laulmine priimalt välja tuli.

Eesti ja vene keelt räägib vene, eesti ja tšuvaši verd Elina ühtmoodi hästi, inglise ja prantsuse keele sai suhu lütseumis, itaalia ja saksa keele oskuse Tallinna ülikoolis.

Hääle vormishoidmiseks laulab, ja püüab sportimagi jõuda iga päev. Sest toonuses lihased, mida on ka häälepaelad, taastuvad kiiremini. Käib jõusaalis ja poksitrennis, ehkki lauljale parimaks peab joogat, milles on koos hingamine, siselihaste treening ja ka meelekontroll.

Ütleb, et tal on vedanud vanaemadega, kellest ühega käis orelikontsertidel, teine aga õpetas teda kuulama puude juttu ja mõistma lindude laulu… ning sestap kripeldab tal hingel: “Ma tahan muusika ja laulmisega anda inimestele seda tunnetust, et maailm ei ole paha paik. Armastage üksteist ja loodust ning hoidke endas kurjusele vaatamata alles headus.“

Selfie maailmakuulsa Dmitri Hvorostovskiga, aasta enne baritoni teispoolsusesse lahkumist.

Ta on olnud modell ja mänginud-laulnud Draamateatri etenduses “Kaart ja territoorium”.

Ja siin on ta laulmas ERR-i 90. juubelil Estonia Kontserdisaalis Tuberkuloitedi laulu “Raadio“ itaalia keeles ja ooperiversioonis.

Ja siin imeliselt lauldud “La Forza”. Elina kommenteerib loo sisu nii: “Kõige võimsam jõud siin maailmas on armastus. Lugu “La Forza” ehk “Jõud” räägib suurest igavesest armastusest, mis annab meile tiivad, lennutab kõrgustesse ja valgustab meie eluteed. Inspiratsiooni selle laulu sõnadeks leidsin ma enda südamest ning loodan, et igaüks vaadates oma hinge leiab seal põlemas armastusetulukese.”
Loole kirjutasid muusika Timo Vendt ja Mihkel Mattisen, sõnad Elina ise ja
Ksenia Kuchukova.

Fotod: Elina Facebooki lehelt.

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s