Kristi Otti: On nagu on

Selles imetabases naises on harmooniliselt koos kaks maailma – “ebamaine” ja “maine”. See, mida silmaga ei näe ja see, mis väga kahe jalaga maa peal. Ta on teaduse viimast sõna kasutav hambaarst, ent holistiline hambaarst, ainus Eestis. Ning nähtamatus maailmas oskab ta toimetada paremini, kui paljud meie seast.

 

Me tunneme Kristiga teineteist umbes kakskümmend aastat. Tema on see, kelle käest ma kuulsin esimest korda Silva meetodist, auratervendamisest, reikist, TimeWaverist, Human Designist või Neal Donald Walschist veel enne, kui mehe raamatud eesti keeles ilmusid. Kristi on soe, naiselik ja sõbralik haldjas, kelles voolavad armastus, usaldus, inspiratsioon ja tänulikkusetunne. Mu intervjuu Kristiga ilmus ajakirja Sensa mulluses novembrinumbris.

Holistiline hambaravi on mujal maailmas üsna tuntud, meil mitte. Kes on holistiline hambaarst?
Holisitiline tähendab terviklik. Hambad ja kõik, mis nendega seotud, on vaid üks osa inimesest kui tervikust. Piltlikult öeldes tähendab see, et auk hambas viitab enamale, kui vaid juhuslikule terviseprobleemile, on tekkinud mingil sügavamal, energeetilisel põhjusel. See suurem pilt hakkas mind huvitama juba pärast ülikooli… et kui iga asi on omavahel seotud, siis millist informatsiooni annavad edasi probleemid hammastega.

Hammasteprobleem ja selle energeetiline põhjus?! Palun too mõni näide.
Hiljuti tuli mu vastuvõtule 25-aastane naine. Teen röntgeni ja pildile vaadates vajub mul suu lahti. Nii noor, aga enamus hambaid juba juureravitud, see tähendab, et need on surnud. Samas on näha, et ta on hambaarsti juures käinud tohutu püüdlikult. Küsisin, saab ta mulle rääkida oma suhetest isaga.

Luud on seotud mees-, pehmed koed naisenergiaga.

Ta ütles, et on väga raske lapsepõlvega lastekodulaps. See oli kõik suus näha ja ka see, kuidas ta on sellest ise välja tulnud! Tal on pere ja lapsed ja ta hoolitseb enda eest. Rahustasin, et nüüd on see olukord möödas ja õppetund kätte saadud.

Ülikoolis hambaarstidele holistilist lähenemist teatavasti ei õpetata, kuidas sina selleni jõudsid?
Juhtusin umbes kümme aastat tagasi lugema, et Eestis on Holistika Instituut. See tundus põnev. Eks mind tõukas sellele enesearengu teele ka suhe, mis ei olnud just kergete killast.

Teadsin, et muuta saan ma ainult iseennnast või oma vaatenurka,
mitte teist inimest…

ja nii ma holistiliseks terapeudiks õppimas olingi. Ent kõik need neli aastat tiksus mul peas mõte, kuidas oleks võimalik ka hambaravis kasutada neidsamu meetodeid alateadvusega kontakti saamiseks ja seal olevate mustrite korrastamiseks. Tegin oma lõputöögi teemal, kuidas hambaarstina inimesi läbi holistilise teraapia aidata.

Üsna varsti pärast Holistika Instituudi lõpetamist tuli Eestisse üks Soome kanaldaja, kes rääkis sellest, et haigus või tervisehäda tuleb sulle midagi ütlema. Ja loengu lõpus hakkas ta ette lugema iga hamba sümboolset tähendust, kui see katki on läinud. Läksin nii ähmi täis, et issand jumal, see on ju just see, mis mind kogu aeg huvitanud on!

Nii et sa võiksid töötada ka holistilise terapeudina?
Jah, pärast instituudi lõpetamist ma mõlemat tegingi. Mul oli nii oma hambaravi- kui teraapiakabinet. Ühel hetkel aga tundsin, et tuleb teha nende kahe, mind ühtmoodi huvitanud ala vahel valik. Holistilise teraapia seanss kestab kolm tundi ning ühest seansist enamasti ei piisa. Lõpliku äratundmiseni, et nüüd tuleb teha otsus, viis mind üks väga raske juhtum. Sel 50. eluaastates naisel polnud suus mitte ühtegi hammast, proteese ta aga kanda ei saanud, sest tal oli põleva suu sündroom ehk ta suu ja igemed tulitasid, neis oli põletav tunne. Oehh, mida seal teraapias kõike välja ei tulnud! Tänasin seda hinge, et ta oli valinud tulla õppima niisugust karmi õppetundi. No ta oli saanud kõike, mis üldse võimalik. Teda oli lapsena mitu korda vägistatud, mehed olid teda peksnud, lastest üks sündis vigasena… Neid põhjuseid tuli nii palju, et ma lihtsalt uppusin. Ja siis sain aru, et kui tahan teha hambaarstitööd ja olla terapeut, peaks mind olema vähemalt kümme. Õnneks on mul kursuseõdedest holistilisi terapeute, kelle juurde ma patsiente juhatada saan. Nüüd aitab mind mu töös TimeWaveri-nimeline masin.

Aga kuidas on lood sellega, millest kogu aeg räägitud, et hambaaukude põhjuseks on puudulik suuhügieen?
Kui inimese teadlikkus tõuseb, ei saa ta olla enda eest hoolitsemata. Ei ole nii, et hing on sees puhas, ükskõik, milline see keha on. Siis on mingi vastuolu. Nii nagu vaim, nii ka keha. Ma saan oma hambaarsti kogemusest öelda, et teadlik inimene ei tule suuga, mis on korrast ära. Mul on üks patsient, kelle noorus oli väga tormiline. Seal oli paljut. Mingil ajahetkel hakkas ta tegelema enesearenguga. Ta suud vaadates ma näen seda. Ta hambad on olnud väga lagunenud, neid on tohutult ravitud, nüüd on aga olukord stabiilne ja lagunemine peatunud.

Mida arvata fluorist?
Fluor halvab ajus oleva käbinäärme töö.

Käbinääre on aga seotud intuitsiooniga, selle kaudu oleme me ühenduses infoväljaga, see on justkui antenn kosmosega. Ka süda ja käbinääre on omavahel ühenduses.

Hing ja vaim. Ühe teooria järgi hakkab käbinääre, kui ta ei funktsioneeri, nõristama kehasse nn surmahormooni, mis toob kaasa vananemise. Sellepärast ongi oluline lasta läbi käbinäärme voolata kõrgemal, kosmilisel energial. Et hoida end vitaalse ja noorena.

Su hambakliinik PresiDent Hambaravi on üks vähestest, kes kasutab uue põlvkonna 3D aparatuuri, olgu see siis CEREC CAD/CAM tehnoloogia või 3D röntgen. Mille poolest need head on?
CAD/CAM tehnoloogia on digitaalne hambaravi, lihtsamalt öeldes 3D printer, millega saab teha hambakroone rätsepatööna patsiendile mugavamalt, kiiremalt ja odavamalt kui klassikalise silikoonjäljendiga. Kui varem kulus ühe hambakrooni tegemisele kolm visiiti, siis nüüd saab inimene kvaliteetse täiskeraamilise krooni suhu ühe seansiga. Ja odavamalt ka. Kuna ajafaktor muutub järjest olulisemaks, siis naljaga pooleks ostsin ma selle masinaga endale aega. 3D röntgenaparaat võimaldab aga diagnoosida täpsemini, sest näitab suud mitmemõõtmelisena. Ja see kõik on nii äge!

Sa kasutad veel ühte põnevat ja väga avangardset masinat, mida enne ka mainisid. See on TimeWaver. Millega tegu?
See on Saksamaa, Portugali ja Venemaa teadlaste koostöös sündinud aparaat, mis näitab ära hambaprobleemi, olgu see valu, augu, põletiku süvapõhjuse, kergendades minu tööd tohutult. Ma saan hamba nii-öelda füüsilises maailmas terveks ravida ning tänu TimeWaverile anda inimesele teada ka probleemi tekitanud energeetilise põhjuse, millega ta siis ise edasi tegeleb.

TimeWaver põhineb kvantfüüsikal ja on üks alternatiivteaduse uuemaid saavutusi, millega on võimalik skaneerida inimese infovälja ning “peilida” seal teatud võngete sageduse ja arvu alusel välja, kus on kehas energiablokeeringud, jälg mõnest aastatetagusest psüühilisest või füüsilisest traumast, millised on piiravad mustrid olgu alateadvuses või igapäevaelus. TimeWaver tehnoloogiaga saab vaadata kõike.

Mis suutervist puudutab, siis aitab see leida üles
hamba haigestumise energeetilise juurpõhjuse.

See on suurepärane diagnostika- ja täiendava teraapia vahend, mis toetab tervenemist, ent ei tervenda.

Vastutus oma tervise eest tuleb ikka endal võtta?
Jah, see on kõige tähtsam, sest seda ei saa inimese eest teha mitte keegi teine. Sina ise vastutad oma tervise eest – ja pead sellega ka tegelema. Ei hambaarst, masin või keegi-miski kolmas.

Ütlesid, et statistika järgi surevad hambaarstid arstide hulgast kõige varem. Kindlasti oled mõtisklenud selle üle miks.
Olen mõelnud, et võib-olla on üks põhjus selles meeletus hirmus hambaarstide ees, mida inimesed endaga kaasa toovad.

Hirmuenergia laastab kõvasti, imeb tühjaks.

Hambaarsti töö on raske ning kui tööl on inimeste vahel veel pinged, pahameel ja rahulolematus, tekivad nii-öelda mõrad, mille kaudu saabki hirmuenergia sisse tulla. Tööl peab olema hea, miljöö ja keskkond toetama, et inimene saaks end energeetiliselt millegi muu, kui tööga tasakaalustada. Meie kliinikus on sellega kõik hästi.

Mida sa ise enda tasakaalus hoidmiseks teed?
Ma ei loo endale pingeid, olen usaldamises, voolamises. On nagu on.

Kui oled kogu aeg kõige eest kõigele tänulik, siis sulle antakse…
ja antakse lõputult. See on minu jaoks üks universumi seadustest.
Meil on nii paljut, mille eest tänada.

Ei ole vaja keskenduda sellele, mida sul pole. Muuda vaatenurka. Ja siis sa üks päev näed, et sul on olemas kõik, mille eest tänulik olla. Hommikuti võtan ma enne voodist väljatulemist hetke enda sees olemiseks.

Lähen seisundisse, kus ma loon endasse helgusetunde,
sellise kuldse valguse, mida ma siis suunan endale, teistele, oma päevale. Et kõik asjad läheksid voolama, et minuni jõuaksid õiged inimesed,
et ma saaksin toetuse.

See ei ole mediteerimine. Meditatsioon on minu jaoks siin ja praegu olemine. Tegelikult on kõik ju lihtne, ainult et seda pole kerge saavutada – mulle meeldib see väikese vimkaga moto. Sest ega eneseareng ja teadlikkuse kasvatamine kerged ole. See on töö, pingutus, millega tuleb tegelda.


KRISTI OTTI (52)
Ta on täiesti eriline hambaarst, sest temaga saab rääkida mitte ainult suus, vaid ka silmale nähtamatus maailmas toimuvast. Alguse sai see teekond 1990ndate hakatuses tervendajalt ja naistearstilt Luule Viilmalt saadud soovitustest. Kui Kristi oli muutnud oma teadlikkust, saabus ta kehasse ka pisike ja oodatud hing. Edasi tulid Silva meetod, Neal Donald Walschi seminarid, auratervendamine, õpingud Holistika Instituudis, Access Consciousness ja mis kõik veel.

Tartu ülikooli lõpetas ta hambaarstina 1988, täiendas end Kuopio ülikoolis parodontoloogia ja Oulu ülikoolis hambakirurgia vallas. Oma erialal kõige edumeelse fännina käib ta igal aastal kas mikrokirurgia, implantoloogia või muudel koolitustel. Ikka mõttega, kuidas patsiente vähem traumeerida ja aidata, samas neid ka mitte üle ravida.

USA Lexingtoni ülikooli professori dr Okesoni eeskujul tahaks ta Eestisse rajada hambavalukabineti, kus hambast mitte põhjustatud seletamatute hambavaludega patsientidele leiavad abi ühiselt nii hambaarst, hingeterapeut kui muud spetsid.

Ta on ka kahe täiskasvanud ja ühe kooliealise poja ema, kellel oma laste kohta öelda üksnes kiidusõnu: “Neile mõeldes tuleb mul kohe armastusepisar silma!

Lastele on kõige tähtsam jagada esimesel seitsmel eluaastal piiritult tingimusteta armastust, soojust ja turvatunnet. Sellega tagad nendega eluaegse hea läbisaamise. Õppisin seda oma emalt.”

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s