minu reisiunistused 2019

Mul on neid vaat niiiii palju. Kohe nii palju, et ühelt reisilt tuleks ja teisele läheks. Küllusejumalanna võiks muidugi armuline olla ja oma sarve mu suunas voogama lasta, ent unistamine ei maksa õnneks midagi ja reisiunistada ma oskan! Ikka loodusest ja loomadest, mitte nii palju inimese loodust. 

 

Miks mind reisima kisub? Sest see aitab juhtmed seinast totaalselt välja tõmmata… sest ma pole saanud reisida nõnda paljuet tüdimus peal oleks… sest reisil ei tea kunagi ette, mis üllatusi päev sulle kingiks toob… sest reisimine õpetab olema kohal siin ja praegu, nautima ja kogema iga hetke, ahmima endasse kõike: muljeid, meeleolusid, helisid, lõhnu, maitseid, hääli…

Noppisin siia kokku ainult Eesti reisikorraldajate retked, ent eks ole ahvatlevaid avastamisi teistelgiujumine metsikute delfiinide ja merikilpkonnadega ning vaalavaatlused ja snorgeldamine raide juurde Hawaiil Wild Dolphin Retreats, delfiini- ja vaalavaatlusreisid Costa Ricas The Divine Dolphin, šamaanireis Peruusse ja Boliiviasse Michelle Karen. Põnevaid seiklemisi pakuvad National Geographic ExpeditionsNatural Habitat Adventures & WWFOryx Worldwide Photographic Expeditions. No ja loomulikult mu hingekutsereisid inimese tõttu hävimisohus loomade varjupaikadesse ja rehabilitatsioonikeskustesse olgu Aafrikas, Indoneesias või mujal.

Reisisihil klikkides saab igast reisist lugeda rohkem. Ja kui mõni korraldaja vahepeal mõne imelise reisiga välja ilmub, lisan… ja teen endal otsustamise veelgi raskemaks. 

Victoria juga Zimbabwes.

jaanuar
• UGANDA, 17.–31. jaanuar, 15 päeva, 4650.- /kõik hinnas, k.a gorillaluba/, Kon Tiki Reisid.
Võlumagnetid: Loomulikult kohtumine äärmiselt ohustatud mägigorilladega ehk 45 minutit mägigorilladega Bwindi rahvuspargis. Lisaks üks tund koos šimpansidega Kibale rahvuspargis, Ziwa ninasarvikute kaitseala laimokk-ninasarvikutega, laevasõit Kazinga kanalil ja Victoria järvel, vihmamets, kuumaveeallikad, vaated Rwenzori mägedele, külaskäik pügmeede juurde, Bunyonyi mägijärv ning Murchison Fallsi, Semuliki, Queen Elizabethi ja Lake Mburo rahvuspargid. Entebbe ja Kampala. Paar aastat tagasi reisis Kon Tiki ka Botswanasse ja Sambiasse.
• NAMIBIA ja VICTORIA JUGA ZIMBABWES, 20. jaanuar–7. veebruar, 19 päeva, 5450.- /+ viisad, lisaeksursioonid, osad söögid/, Albion.
Võlumagnetid: Loomad, loomad, loomad, Okavango delta, Etosha rahvuspark, maailma vanim Namibi kõrb ja suurimad 
Sossusvlei liivadüünid, Sesriemi ja Kuisebi kanjonid, Dead Vlei saviväli, Damaraland, Kivimets, Mahango rahvuspark, kanuuretk Chobe jõel. Lisaks Windhoek ja Swakopmund ning Zimbabwes laevakruiis Zambezi jõel ja Victoria juga – oma 1708 meetriga on see maailma kõige laiem, 108 m kõrguselt langeva veekardinaga juga.

Angkori varemed Kambodžas.

veebruar
• INDO-HIINA: VIETNAM-LAOS-KAMBODŽA, 18. veebruar–5. märts või
11.–26. november,
16 päeva, 2699.- /+ sissepääsud u 200 USD, enamus sööke/, Germalo Reisid.
Võlumagnetid: 1 Vietnam: Hanoi, Hoan Kiemi järv, veenukuteatri etendus, Ha Longi lahe kruiis, majutus traditsioonilisel laeval, Ho Chi Minh ehk Saigon. 2 Laos: Laose vaimne keskus ja iidne pealinn Luang Prabang, stuupad, templid, kloostrid, traditsioonilisel jõepaadil mööda Mekongi jõge Pak Ou koobastesse, Lao külad,  traditsioonilise sa-paberi valmistamine. 3 Kambodža: Siem Reap, sõit Tonle Sapi järvel, Angkori varemed, Phnom Penh, kolmepäevane rannapuhkus Sihanoukvilles.

Mägigorilla Virunga rahvuspargis Kongos.

märts
MALAISIA ja BORNEO, 15.–31. märts, 17 päeva, 3200.- /+ osad söögid/, Kon Tiki Reisid.
Võlumagnetid: Mõistagi äärmiselt ohustatud orangutanid, kes 
palmiõlitööstuse tõttu oma kodusid ja elusid kaotavad, naljakad ninaahvid, džungel. Ööbimised džunglis, öömatkad, jalutamised mööda laudteed puulatvades, nahkhiirtekoopad, sukeldujate paradiis Celebesi meri, paadireis paradiisisaartele koos mäkkeronimise ja snorgeldamisega, paaripäevane rannapuhkus Mabuli saarel, orangutanide ja päikesekarude rehabilitatsioonikeskus Sepilokis, Kinabalu rahvuspark ja maailma suurima õiega putuktoiduline lill rafflesia, 4095 m kõrgune Kinabalu mägi. Ühesõnaga totaalne eksootika.
KONGO-RWANDA-UGANDA16.–31. märts, 18 päeva, 6890.- /+ viisad, osad söögid/, Albion.
Võlumagnetid: Virunga rahvuspark, tund koos mägigorilladega, päev šimpansidega, maailma suurim Nyiragongo laavajärv koos ööbimisega kraatriserval. Kibale rahvuspark, Ruwenzori mäed, Bunyonyi mägijärv, paadiretk Gomast Bukavusse, Kahuzi Biega rahvuspargi madalikugorillad. Lisaks Kampala, külaskäik pügmeede juurde, Kigali. 
 KESK-AMEERIKA: PANAMA-NICARAGUA-COSTA RICA, 31. märts–12. aprill,
13 päeva, 3499.- /+ riikidesse sisenemis- ja lahkumistasud, söögid/, Germalo Reisid.
Võlumagnetid: Loodust loendamatul moel. Vulkaanid, vihmametsad, meri, laiskloomad, pesukarud, kaputsiinahvid, 
koolibrid, liblikad. 1 Panama: Panama kanal. 2 Nicaragua: Managua, Masaya vulkaaniala, Mombachose vulkaan, Granada, paadireis Las Isletase saarekestele, San Juan del Sur. 3 Costa Rica: San Jose, Arenali vulkaani ja Manuel Antonio rahvuspargid, jõesafari, La Pazi aiad ja kosed, kohvimõis, krokodillid Tarcolese jõel, “õhutrammisõit” puulatvade kohal.

Glasuurmosaiik Isfahanis Iraanis.

aprill
• 
USBEKISTAN-TADŽIKISTAN
, 17.–27. aprill või 16.–26. oktoober, 11 päeva, 2200.- /+ viisad ja mõned söögid/, Bergerreisid.
Võlumagnetid: Vene ajal ma sinna ei juhtunud, ent nüüd võiks küll olla tagumine aeg minna. Ning kuna tegu ringreisiga, näeb lisaks Usbekistani islami arhitektuuri pärlitele ka loodust ja kohalikku eluolu. Medresed, mošeed, minaretid, basaarid, mausoleumid, tšaihanaad, karavansaraid, muistne Siiditee ja muidugi ahhetamapanevalt kaunis glasuurmosaiik. 
1 Usbekistan: Taškent, Urgentš, Hiiva, Amudarja jõgi, Kõzõlkumi kõrb, Buhhaara, Samarkand. 2 Tadžikistan: Pendžikent, mäed ja järved, Marguzori org,  Iskanderkuli järv, Dušanbe. Albion tegi paar aastat tagasi vinge Kesk-Aasia ringreisi n-ö -stan-riikidesse, milleks olid Usbekistan, Türkmenistan, Tadžikistan, Kasahstan ja Kõrgõztan. Vaat see oleks äge!
IRAAN, 21. aprill–3. mai, 14 päeva, 2995.- /+ viisa, enamus sööke/, Albion.
Võlumagnetid: Sinna tahan islamiriikidest kõige enam, sest isa töötas seal 1969. aastal Aasia messil ja rääkis Iraani ilust. Läheks kogeks selle ilu oma silmaga üle. Ja seal, Pärsias, jagub islami arhitektuuri oi kui palju: paleed, mošeed, minaretid, tsikuraadid, basaarid, teemajad, karavanseraid. Pluss 1200 m kõrgusel asuv Teheran, Qomi linn, aedade linn Kashan, Abyenehi küla, Iraani üks kaunemaid linnu Isfahan, Yazd keset liivakõrbe, Kerman, Shiraz, 2500-aastane Persepolis.

Baikali järv Siberis.

juuli
• NORRA TROLLITEE9.–17. juuli, 9 päeva, 789.- /+ tasulised sissepääsud, söögid/, Tensi Reisid.
Võlumagnetid: Oslo, Holmenkolleni suusahüppetorn, Hardangervidda platoo
1100 m kõrgusel saami onnide ja 
kaitsetrolli meisterdamisega, püstloodis kaljuseintega Måbødaleni org koos Norra kauneima 182 m kõrguselt langeva kose Vøringfosseniga, Bergen, köisraudteega Fløyeni mäe tippu, läbi tunnelite ja üle Norra ühe pikima silla, praamiga üle Norra pikima Sognefjordi, Briksdali liustik, Euroopa sügavaim Hornindali järv, praamisõit Geirangeri fjordil, kurviline ja mägine Kotkatee, Maasikaorg, Trollitee 950 m tõusu ja laskumise ning 11 järsu kurviga,
1 km kõrgune püstloodis negatiivse kaldega trollisein, Lillehammer
.
BAIKAL, 22.–29. juuli, 8 päeva, 1490.- /+ viisa ja söögid väljaspool Olhoni saart/, Sandberg Reisid.
Võlumagnetid: Ka see reis kuulub sarja, et kui Vene ajal ei käinud, on nüüd tagumine aeg. Olen tahtnud seda maailma sügavaimat ja imeselget mageveejärve näha ammuuuuu ja Irkutskis pole ma ka käinud. Suursugune loodus, kodumajutus Olhoni saarel, UAZ-idel ringituuritamine, uhhaa, Vene saun, päev järvel, Siberi taiga. Kindel nostalgialaks. Veel suurema nostalgialaksu oleks saanud paar aastat tagasi, kui Sandberg reisis Baikali äärde rongiga läbi Venemaa! Sai näha Peterburi, Moskvat, Jekaterinburgi, Novossibirskit, Irkutskit ja kauget, Venemaa San Franciscoks kutsutavat Vladivostokki. Ja mõistagi külastada ka Baikalit.
NORRA TROLLITEE, 23.–31. juuli, 9 päeva, 760.- /+ tasulised sissepääsud, söögid, praamipiletid, tee- ja tunnelimaksud hinnas/, Perereisid.
Võlumagnetid: 
Samad, mis Tensi Reisidel.

Jaaguar Brasiilias Pantanalis.

august
BRASIILIA LOODUSREIS, 30. august–13. september, 15 päeva, 3850.-
/+ lend, osa sööke/, Kon Tiki Reisid.
Võlumagnetid: Nooh, selle reisi sisu on küll unistuste tipp! Nii totaalselt palju metsikut loodust. Okei, Aafrikas on ka metsik loodus, aga Lõuna-Ameerika vihmametsametsikust pole ma kogeda saanud. 
4,5 päeva Pantanalis – Brasiilia, Boliivia ja Paraguai piiril asuval märgalal, kus elavad jaaguarid, puumad, kaimanid, kapibaarad, anakondad. Kristallsinise laguuniga Aroe Jari koobas ja Chapada dos Guimaraesi savann, mis pidada olema erilise elektromagnetväljaga paik. Sellele otsa 4 päeva Amazonases: ujumine maailma suurimas jões, ööpimeduses kaimanide otsimine, ööbimine džunglis. Lisaks Rio de Janero. 

Samarkand Usbekistanis.

september
• 
KÕRGÕSTAN-KASAHSTAN
, 7.–17. september, 11 päeva, 1995.- /+ vaid mõni üksik söök/, Bergerreisid. 
Võlumagnetid: Nostalgiaigatsus jätkub. Ja looduseigatsus ka. Ja näeb maailma, mida vist ettegi kujutada ei oska.1 Kõrgõstan: Biškek, Song Kuli liustikujärv 3016 m kõrgusel, kohtumine nomaadidega, ratsaretk, Issõk Kuli järv 
1607 m kõrgusel, Skazka kanjon, Barskooni org ja kosk, Svetlaja Poljana, Jety Oguzi org, Karakol, Prževalski muuseum, kolm ööd jurtades, lõuna uiguuride peres. 2 Kasahstan: 150 km pikk ja kohati 300 m sügav Tšarõni kanjon, Altyn Emeli rahvuspark, 150 m kõrgused laulvad düünid, Almatõ.
• 
MALAWI-SAMBIA, 20. september–6. oktoober, 17 päeva, 4990.- /+ viisad, mõned söögid/, Albion.
Võlumagnetid: Aafrika südames asuvas Malawis ja Sambias on üüratult suured looduspargid. 1 Malawi: 
Majete Wildlife Reserve looduskaitseala, Liwonde rahvuspark,  Malawi järve rahvuspark. 2 Sambia: Jalgsi- ja džiibisafarid Luangwa rahvuspargis. Lisaks Dar es Salaam, Lilongwe.
• USBEKISTAN, 27. september–5. oktoober, 9 päeva, 1649.- /+ viisa, enamus sööke, mõned sissepääsud/, Germalo Reisid.
Võlumagnetid: Usbekistan on suursuguse 
islami arhitektuuri kants endises Liidus: glasuurmosaiik, medresed, mošeed, minaretid, mausoleumid, basaarid, karavansaraid, tšaihanaad, muistne Siiditee, pluss puuvillakoristuse nägemine, pilaffi valmistamine, lõkkeõhtu, ööbimine jurtades, rongisõit Samarkand-Taškent. Taškent, Urgentš, Hiiva, Amudarja jõgi, Kõzõlkumi kõrb, Buhhaara, Aydarkuli veehoidla, Samarkand. 

Lõvi Serengeti rahvuspargis Tansaanias.

oktoober
IRAAN7.–18. oktoober, 12 päeva, 2199.- /+ viisa, mõned söögid, mõned sissepääsud/, Germalo Reisid.
Võlumagnetid: Samad, mis Albioni Iraanireisil, aga seal mõned paigad enam. 

• TANSAANIA SAFARID ja SANSIBARI RANNAPUHKUS, 7.–17. oktoober,
11 päeva, 3599.- /+ viisa, osad söögid Sansibaril. NB! parkidesse sissepääsud on juba hinnas/, Germalo Reisid.
Võlumagnetid: 4 päeva Sansibaril: merereis, kohtumine delfiinidega, snorgeldamine, Stone Town. Safarid Tarangire rahvuspargis, puu otsas lösutavate lõvidega Manyara järve ääres, Karatu turg, kaks päeva Serengetis, Ngorongoro kraater, maasai küla ja mitmete hõimude elupaigaks olev Mto wa Mbu

Gepardid Krugeri rahvuspargis LAV-is.

november
LÕUNA-AAFRIKA VABARIIK JA SVAASIMAA, 1.14. november või 29. november12. detsember, 14 päeva, 2999.- /+ viisa, tasulised sissepääsud u 300.- ja enamus sööke/, Germalo Reisid.
Võlumagnetid: Minu jaoks mõistagi Krugeri rahvuspark ja loomad. Pingviinid, 
Cango loomakeskus ja gepardid, Tsitsikamma rahvuspargi vihmametsad, primaatide turvakodu Monkeyland, St. Lucia Wetland Park kaitseala, safari Hluhluwe-Umfolozi rahvuspargis, 2 päeva Krugeri rahvuspargis. 1 LAV: Kaplinn, Hea Lootuse Neem, veinimõisad, jaanalinnufarm, Garden Route, Knysna, Port Elizabeth, Durban ja suulu külad, Panorama Route ja Blyde River kanjon. Svaasimaa Kuningriik. Detsembrireis oleks mulle väga armas sünnipäevakink 🙂

Kui poleks mitte ühtegi piirangut,
no kohe absoluutselt mitte ühtegi, võiks mu reisiaasta 2019 välja näha selline:
• 20. jaanuar–7. veebruar – Namibia ja Victoria juga Zimbabwes
• 16.–31. märts – Kongo-Rwanda-Uganda või 15.–31. märts – Malaisia ja Borneo
• 21. aprill–3. mai – Iraan
• 9.–17. juuli – Norra trollitee
• 22.–29. juuli – Baikal
• 30. august–13. september – Brasiilia loodusreis
• 27. september–5. oktoober – Usbekistan
• 11.–26. november – Indo-Hiina: Vietnam-Laos-Kambodža
Nõnda jääks reiside vahele aega kogemustel settida ja uuele reisile häälestuda. Aega võtaks kõik kokku 108 päeva ehk peaaegu 4 kuud ja raha u 35 000.-

Ja aastat 2020 alustaks kohe tormakalt. 4.–23. jaanuaril Antarktika reisiga, nädalakese oleks kodus ja siis pakiks taas kohvri ja põrutaks 1.–27. veebruar Lõuna-Ameerikasse. Vähe tihedaks küll läheb, aga no mõlemad reisid on nii vinged, et minemata jätta ka ei raatsi 🙂 Need kaks reisi teeksid kokku peaaegu 2 kuud ja u 20 000.- Kõiksus ja Küllusejumalanna, võtke kuulda mu palvet ja saatke mulle palun turvaliselt piiramatuid ajalisi, rahalisi ja kõik muid vajalikke võimalusi 🙂 Aitäh! Aitäh! Aitäh! 

PS! Ma ei saanud 2019 mitte ühelegi reisile 😦 Ei olnud ei rahalist ega ka ajalist küllust.

Antarktika.

2020
jaanuar
• ANTARKTIKA LAEVAKRUIIS, 4.23. jaanuar, 20 päeva, 6999.- /+ söögid Buenos Aireses/, Germalo Reisid.
Võlumagnetid: Laevakruiis Buenos Aires-Ushuaia-Antarktika-Falklandi saared-Uruguay ja Montevideo-Buenos Aires. Tulemaa pealinn ja 
maailma kõige lõunapoolsem linn Ushuaia, Lõuna-Ameerika sümboolne lõunatipp ning Atlandi ja Vaikse ookeani kohtumispaik Hoorni neem, 3 päeva Antarktika lähistel pingviinide ja lonthüljeste läheduses, 1 päev Uruguay pealinnas Montevideos, 2,5 päeva Buenos Aireses ja lähikonnas. Omamoodi eksootika, kui umbes kaheks nädalaks saab su koduks kruiisilaev. Ja mulle külm tegelikult üldse ei meeldi.

Atacama kõrb Tšiilis.

veebruar
LÕUNA-AMEERIKA: PERUU-BOLIIVIA-TŠIILI-PÕHJA-ARGENTINA,
1.–27. veebruar, 27 päeva, 5990.- /+ sissepääsud ja osad söögid/, Sandberg Reisid.
Võlumagnetid: Lõuna-Ameerika on vägev iseenesest juba, see reis aga eriti.
1 Peruu: Lima, Cusco, Machu Picchu, Puno ja Titicaca. 2 Boliivia: La Paz, rattasõit “Surmateel”, soolaplatood, Oruro kaevanduslinn, Incahuasi saar, Thunpua vulkaani imetlemine, San Juan, Laguna Colorada, Siloli kõrb, kõrgplatoo laguunid, geisrid ja kuumaveeallikad, Roheline laguun. 3 Tšiili: San Pedro de Atacama, Atacama kõrb,  Tatio geisrid, Kuu org. 4 Põhja-Argentina: Salta, Buenos Aires, Iguazu joad, Rio de Janeiro ja Rio karneval.

juuni
TRANSSIBERI RONGIREIS, 3.–21. juuni, 19 päeva, 2290.-, Sandberg Reisid.
NORRA – TROLLIDE MAA, 29. juuni–5. juuli või 18.–26. juuli või 10.–16. august,
7 päeva, 599.-, Germalo Reisid.

juuli
BAIKALI AVASTUSRETK, 13.–20. juuli või 20.–27. juuli, 8 päeva, 1490.-, Sandberg Reisid.
MOSKVA JA KULDNE RING, 31. juuli–6. august, 7 päeva, 589.-, Germalo Reisid.

august
WALES-CORNWALL, 18.–25. august, 8 päeva, 1099.-, Germalo Reisid.

oktoober
IRAAN, 3.–14. oktoober, 12 päeva, 2199.-, Germalo Reisid.

november
KAMBODŽA, LAOS, VIETNAM, 11.–26. november, 16 päeva, 2699.-, Germalo Reisid.
EQUADOR JA GALAPAGOSE SAARED
, 12.–29. november, 16 päeva, 5689.-, Germalo Reisid.
LÕUNA-AAFRIKA JA VICTORIA FALLS ZIMBABWES, 13.–29.
november,
17 päeva, 3998.-, Germalo Reisid.
LÕUNA-AAFRIKA AVASTUSREIS, 23. november–5. detsember, 13 päeva, 3290.-, Sandberg Reisid.

detsember
MADAGASKAR JA MAURITIUS, 2.–18. detsember, 17 päeva, 4999.-, Germalo Reisid.

Fotod: reisifirmade kodulehtedelt ja mõned ka mu enda omad. Avapildil olen ma  Peruus Huacachina liivadüünidel, taustaks Huacachina oaas.

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s