Access Bars – alateadvuse puhastaja

“Kogu elu tuleb minuni kerguse, rõõmu ja hiilgusega,”
kõlab Access Consciousnessi võlulause. Access Bars on üks selle meetodi tehnikatest, et saaksid teadlikumaks iseendast ning avatumaks muutustele ja piiritutele võimalustele. Pärast Access Barsi seanssi, või mitut, on mõni lõpetanud endasse mitteuskumise ja jooksnud oma elu esimese maratoni, mõni jätnud maha suitsetamise…

 

mõni maganud taas hommikuni jutti, mõni saanud üle hirmust ja lõpetanud pikalt kestnud vägivaldse suhte, mõni müünud kaheksa-aastase üritamise järel paari nädalaga maja maha, mõni vabanenud aastaid vaevanud puusavalust. Mu lugu Access Barsist ilmus ajakirja Tervis Pluss 2018. aasta septembrinumbris. Access Barsi terapeut MERIKE TAZA on mu kauane tuttav, nii et usaldasin end ta sõrmede alla ilma igasuguse kõhkluseta. Merike on soe, hooliv, naiselik ja toetav. Tuttavaks tegi meid aga meie pere kiisuema, kelle poja Merike endale pereliikmeks võttis ja talle Shudhi nimeks pani.

Nii see käib, sõrmed pea peal kindlatel punktidel.

Et mul kroonilisi tervisehädasid pole, siis muutusi füüsise enesetundes ma seansi järel ei adunud. Aga oli see siis Merikese tehtud piiravate rahamustrite “minematinistamine” või miski muu, ent järgmisel päeval sain telefonikõne ettepanekuga lüüa kaasa uues ja kauakestvas projektis. Juhus? Hermann Hesse on juhuse kohta öelnud:

“Kui see, kes midagi hädasti vajab, endale vajaliku leiab,
siis ei ole see juhus, mis talle selle annab, vaid ta ise,
tema enese vajadus ja sund juhib teda selle juurde.”


32 BARSIPUNKTI PEA PEAL
Kõigepealt avas Merike mu energiakanalid, pannes käed kuklale ja laubale, siis jalataldadele ja peopesadele. Lasin end massaažilaual lõdvaks. 

Pea peal olevas 32 energiapunktis ristuvad närvikanalid ehk meridiaanid, indiapäraselt naadid. Nende sõrmedega kergelt puudutamine ühendab lahti sidemed, mis hoiavad koos läbi erinevate elude alateadvusesse kogutud piiravaid mõtte- ja käitumismustreid,

arvamusi, hinnanguid a la see pole võimalik, nii ei saa, ma pole küllust ega õnne ära teeninud, see inimene on rumal, too asi nõme… Barsipunktide puudutamine paneb energia taas liikuma ning uskumused, mis sind ammu enam ei teeni, saavad su seest üles tulla ja hajuda, sina aga vabaneda sellest, mis takistab sul valida muutust. See on nagu arvuti kõvakettalt vanade failide kustutamine. Kui vana läinud, tekib ruum uuele ja paremale.

“Esimene piirkond, kuhu ma sõrmed panen ja neid kõige kauem, vähemalt kümme minutit hoian, on implantaadi tsoon kõrvade taga. See on kõige olulisem koht, sest siia oleme lapsest saati korjanud – sõna otseses mõttes kõrva taha pannud kõik vaatenurgad, suhtumised, otsused, emotsioonid ja kontseptsioonid selle kohta, kuidas peaks käituma, mõtlema, olema,” ütleb Merike pehmel häälel.

Järgmised kolm punkti kõrvade kohal on seotud raha, kontrolli ja loovusega ning uskumustega, mis takistavad rahal su ellu voolata nagu: raha on räpane ja tuleb vaid raske tööga. Või et sul peab olema kontroll iga hetke üle oma elus või et loov saab olla vaid mingil kindlal ja ainult sellel moel.

Sõrmepuudutuste ajal lennutab vahendaja õhku küsimusi, millele vastata pole vaja, neist ei pea arugi saama, ent need aitavad tuua pinnale võimalikult palju piirangute energiat teema kohta, mille puhastamine käsil. Küsimustele järgneb kustutuslause, mis tühistab alateadvuses kinnistunud mustrid. Ka positiivsed, sest neist ei raatsi me mingil juhul lahti lasta – oleme ju otsustanud, et need on meie jaoks õiged. Aga äkki on võimalik kogeda midagi veel paremat, millest sa unistadagi pole osanud?

Merike on üllatav segu maisest ja eeterlikust.


KÜSIMINE JA KUSTUTAMINE
Raha kohta küsis Merike näiteks: “Mis siis, kui raha võidakse sulle anda niisama, see võib sulle lihtsalt sülle voolata ükskõik kuskohast ja mille eest. Kõk see, mis takistab sul seda uskumast, nägemast ja vastu võtmast, palun hävita, kustuta.”

Kontrolli kohta: “Mis siis, kui sa ei hoia kinni väärtushinnangutest, vaatenurkadest, kontseptsioonidest, mida oled õppinud ja teistelt korjanud. Mis siis, kui lased neist nüüd lahti, et universum saaks sulle näidata, mis kõik veel võimalik on. Kas sa palun hävitad, kustutad need kõik.”

Loovuse kohta: “Mis siis, kui on võimalik midagi veel suuremat ja teistmoodi, kuidas kõik see loovus, mida universum tahab näidata, su ellu voolaks, su maailma muudaks, sina maailmale midagi anda saaksid. Kas sa palun hävitad ja kustutad nüüd kõik need vaatenurgad, mis su maailmas praegu loovust kujundavad.”

Nagu öeldud, sõnas Merike iga küsimuse lõppu kustutuslause: Right, wrong, good, bad, POD, POC, all nine, shorts, boys, beyonds. Maakeeli: Õige, vale, hea, halb, POD ehk hävitushetk, POC ehk loomishetk, kõik üheksa ehk üheksa kihti, mida energeetiliselt puhastatakse, lühendid, poisikesed, veel. Ka kustuslause tähendusest ei pea aru saama, see toimib niigi.

Ülejäänud punktidega seotud eluvaldkonnad, igaühte saatmas küsimused ja kustutuslause, on tervenemine, keha, seksuaalsus, vananemine, lootused ja unistused, teadlikkus, headus, rahulikkus ja rahu, tänulikkus ning veel mõned.

Et tund või poolteist kestva seansi jooksul kogu teadlikkuse ja tajudega kohal olla, soovitan end korralikult välja puhata, sest kiusatus mõnust kuhugile ära vajuda on hiiglama suur.

Veedamantrate õpetaja Merike India templite linnas Varanasis.


IT-TAUSTAGA TERAPEUT
Pead sa end seansi jaoks kuidagi häälestama ka? – “Ei, sest energiapunkte puudutades, küsimusi ja kustutuslauset öeldes hakkab võnge toimetama iseenesest. Jutustadagi on Barsi tegemise ajal hea, sest rääkides probleemidest, mis su elus aktiivsed, saavad need lahenema hakata.

Accessi kehaprotsesside puhul, mil käsi hoitakse keha peal,
meeldib mul aga viia end vaikusesse. Siis loen
mõistuse väljalülitamiseks mõttes hindu mantraid,” tähendab Merike.

Neile lisaks on ta viimased aastad õppinud iidseid veedamantraid indialanna Radha Sundararajaniga, tohib neid ka ise õpetada ja korraldab Eestis Radha juhendamisel veedalaulu õpikursuseid. 16 aastat meie ürgseid regilaule leelotanud naine peab neid kahte omavahel veidi sarnasekski – mõlemad pöörduvad loodusjõudude poole ja toovad su täielikult kohale iseendasse. Access Consciousness mantraid ei kasuta, ehkki eks või kustutuslause kordamisegi omal moel selleks arvata.

Hariduselt ja ametilt on Merike aga hoopis majandustarkvara konsultant, kes mitte-nii-jalad-maas teemadega tegelenud üle paari aastakümne. Õppinud Silva meetodit ja reikit, uurinud šamaanitarkusi ja püha geomeetriat, käinud Teadliku Muutuse Kunsti kursustel. Access Barsi avastas ta aga sootuks “Valgus kätest” teraapia kursusel, kuhu läks sellepärast, et üks selgeltnägija soovitas tal oma kätes olevat tervendavat väge kasutama hakata. “Seal sain ühtäkki selge sõnumi minna õppima Access Barsi. Juba järgmisel nädalavahetusel olingi Barsi kursusel.

Mina, kes ma olin kogu aeg olnud uskumuses, et ma ei taju, kuule ega näe, kui minuga mingid jumalikud õnnistused või muutused toimuvad,
tundsin juba esimesel seansil Barsi mõju – mus voolasid kergus ja rõõm!”


LÕPUTUTE VÕIMALUSTE VARALAEGAS
Kui oled valmis vastu võtma, võid saada kõik, mida ihkad ja rohkemgi veel. Ainult me ise, ei keegi ega miski teine, paneme universumi pakutavatele võimalustele piirid, öeldes endale: minu ellu ei ole midagi sellist ette nähtud, minuga ei saa ilusaid asju juhtuda, mul on raske karma ja ma peangi selles augus olema.

“Aga sina hakka hoopis küsimusi esitama,” naeratab Merike.
“Kuidas saab veel paremaks minna? Mis veel võimalik on?
Kogu aeg küsi, küsi, küsi. Vastustki pole vaja ootama jääda.
Trikita ennast ära.

Küsides, kuidas saab veel paremaks minna – ükskõik mis olukorras sa tegelikult oled – võtab universum vastu sõnumi: ahaa, tahad midagi veel paremat. Palun! See on nagu piiritute võimaluste laeka avamine.”

Küsimuste küsima õppimiseks pole vaja minna Access Barsi kursusele. Selleks pakutakse õpiõhtuid ja online töötubasid. Ühepäevasel Access Barsi koolitusel saavad aga selgeks nii 32 punkti, kui oskus seda teraapiat teistele teha.

Hakkasin pärst Merikese juures käimist loitsima hommikuti voodis olles, naeratus näol, oma päeva: “Kogu elu tuleb minuni kerguse, rõõmu ja hiilgusega.”

Sulnis majandustarkvara konsultandist terapeut.


MIS ON MIS
• 
Access  Consciousness – ligipääs teadlikkusele – on kogumik tehnikaid ja kehaprotsesse, mis aitavad vabaneda elu jooksul automaatselt omandatud piirangutest, arvamustest, mõtetest, suhtumistest ja uskumustest, et saaksid oma ellu lubada tulla muutustel, piiritutel võimalustel, kõigel sellel, mida soovinud oled. Teadlikkus on võime olla käesolevas hetkes ilma hinnanguteta iseenda või teiste kohta. Hinnangute puudumisel hakkad nägema kõike sellisena nagu see on, mitte sellisena nagu tahaksid, et see oleks.
 Access Bars on 1990. aastal ameeriklase Gary Douglase loodud Access Consciousnessi esimene ja põhitehnika – 32 pea peal oleva ja erinevate eluvaldkondadega seotud energiapunkti mõjutamine puudutusega.
est.accessconsciousness.eu

Merikese ja tema pakutavate teraapiate kohta saad rohkem lugeda siit.

Merikese koduleht.

Fotod: Access Barsi seansil teinud Kristjan Järv, ülejäänud Merikese FB lehelt.

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s