minu reisiunistused 2020

Mul on neid vaat niiiii palju. Kohe nii palju, et ühelt reisilt tuleks ja teisele läheks. Küllusejumalanna võiks muidugi armuline olla ja oma sarve mu suunas voogama lasta, ent unistamine ei maksa õnneks midagi ja reisiunistada ma oskan! Ikka loodusest ja loomadest, mitte nii palju inimese loodust.

Miks mind reisima kisub? Sest see aitab juhtmed seinast totaalselt välja tõmmata… sest ma pole saanud reisida nõnda paljuet tüdimus peal oleks… sest reisil ei tea kunagi ette, mis üllatusi päev sulle kingiks toob… sest reisimine õpetab olema kohal siin ja praegu, nautima ja kogema iga hetke, ahmima endasse kõike: muljeid, meeleolusid, helisid, lõhnu, maitseid, hääli.

Noppisin siia kokku ainult Eesti reisikorraldajate retked, ent eks ole ahvatlevaid avastamisi teistelgiujumine metsikute delfiinide ja merikilpkonnadega ning vaalavaatlused ja snorgeldamine raide juurde Hawaiil Wild Dolphin Retreats, delfiini- ja vaalavaatlusreisid Costa Ricas The Divine Dolphin, šamaanireis Peruusse ja Boliiviasse Michelle Karen. Põnevaid seiklemisi pakuvad National Geographic ExpeditionsNatural Habitat Adventures & WWFOryx Worldwide Photographic Expeditions. No ja loomulikult mu hingekutsereisid inimese tõttu hävimisohus olevate loomade varjupaikadesse ja rehabilitatsioonikeskustesse olgu Aafrikas, Indoneesias või mujal, näiteks The Great Projects.

…Need read kirjutasin ma 2019. aasta reisidest unistades. Kõik see kehtib endiselt. Paraku 2019 polnud ma rahajumalanna soosingus, mistõttu reisima ei saanudki… kui arvata välja märtsikuine Dimashi kontsert Moskvas.

Sihtkohad, mida mu reisiunistustes ei kohta on Hiina /tema üleilmse anastamispoliitika, Aafrika ja ka teiste riikide looduse ja loomade, iseäranis ninasarvikute ja elevantide hävitamispoliitika pärast/, Jaapan /seni, kuni nad jätkavad delfiinide püüdmist, millest räägib dokfilm The Cove, nende tapmist ja delfinaariumidele vangistusse müümist/, ka kruiisireise /kui ühesid suuremaid maailmamere saastajaid/.
Reisisihil klikkides saab igast reisist lugeda rohkem, kui mõni korraldaja pole linki sellele just maha võtnud. Ja kui vahepeal mõni imeline reis taas suu vett jooksma paneb, lisan juurde.

Antarktika.

2020
jaanuar
• ANTARKTIKA LAEVAKRUIIS, 4.23. jaanuar, 20 päeva, 6999.- /+ söögid Buenos Aireses/, Germalo Reisid.
Võlumagnetid: Laevakruiis Buenos Aires-Ushuaia-Antarktika-Falklandi saared-Uruguay ja Montevideo-Buenos Aires. Tulemaa pealinn ja 
maailma kõige lõunapoolsem linn Ushuaia, Lõuna-Ameerika sümboolne lõunatipp ning Atlandi ja Vaikse ookeani kohtumispaik Hoorni neem, 3 päeva Antarktika lähistel pingviinide ja lonthüljeste läheduses, 1 päev Uruguay pealinnas Montevideos, 2,5 päeva Buenos Aireses ja lähikonnas. Omamoodi eksootika, kui umbes kaheks nädalaks saab su koduks kruiisilaev. Ja mulle külm tegelikult üldse ei meeldi.

Atacama kõrb Tšiilis.

veebruar
LÕUNA-AMEERIKA: PERUU-BOLIIVIA-TŠIILI-PÕHJA-ARGENTINA,
1.–27. veebruar, 27 päeva, 5990.- /+ sissepääsud ja osad söögid/, Sandberg Reisid.
Võlumagnetid: Lõuna-Ameerika on vägev iseenesest juba, see reis aga eriti.
1 Peruu: Lima, Cusco, Machu Picchu, Puno ja Titicaca. 2 Boliivia: La Paz, rattasõit “Surmateel”, soolaplatood, Oruro kaevanduslinn, Incahuasi saar, Thunpua vulkaani imetlemine, San Juan, Laguna Colorada, Siloli kõrb, kõrgplatoo laguunid, geisrid ja kuumaveeallikad, Roheline laguun. 3 Tšiili: San Pedro de Atacama, Atacama kõrb,  Tatio geisrid, Kuu org. 4 Põhja-Argentina: Salta, Buenos Aires, Iguazu joad, Rio de Janeiro ja Rio karneval.

Baikali järv Siberis.

juuni
TRANSSIBERI RONGIREIS, 3.–21. juuni, 19 päeva, 2290.-, Sandberg Reisid.
Võlumagnetid: 10 000 km pikkune rongireis marsruudil Tallinn-Moskva-Irkutsk-Habarovsk Amuuri jõe ääres-Vladivostok, võimas! Pikemad peatused Baikali järve ääres, Olhoni saarel ja Habarovskis. 

Suursuguselt kaunis Norra.

juuli
BAIKALI AVASTUSRETK, 13.–20. juuli või 20.–27. juuli, 8 päeva, 1490.-, Sandberg Reisid.
Võlumagnetid: Ka see reis kuulub sarja, et kui Vene ajal ei käinud, on nüüd tagumine aeg. Olen tahtnud seda maailma sügavaimat ja imeselget mageveejärve näha ammuuuuu ja Irkutskis pole ma ka käinud. Suursugune loodus, kodumajutus Olhoni saarel, UAZ-idel ringituuritamine, uhhaa, Vene saun, päev järvel, Siberi taiga. Kindel nostalgialaks. Veel suurema nostalgialaksu oleks saanud paar aastat tagasi, kui Sandberg reisis Baikali äärde rongiga läbi Venemaa! Sai näha Peterburi, Moskvat, Jekaterinburgi, Novossibirskit, Irkutskit ja kauget, Venemaa San Franciscoks kutsutavat Vladivostokki. Ja mõistagi külastada ka Baikalit.
NORRA TROLLITEE, 18.–29. juuli, 9 päeva, 809.-, Tensi Reisid.
Võlumagnetid: Oslo, Holmenkolleni suusahüppetorn, Hardangervidda platoo
1100 m kõrgusel saami onnide ja kaitsetrolli meisterdamisega, püstloodis kaljuseintega Måbødaleni org koos Norra kauneima 182 m kõrguselt langeva kose Vøringfosseniga, Bergen, köisraudteega Fløyeni mäe tippu, läbi tunnelite ja üle Norra ühe pikima silla, praamiga üle Norra pikima Sognefjordi, Briksdali liustik, Euroopa sügavaim Hornindali järv, praamisõit Geirangeri fjordil, kurviline ja mägine Kotkatee, Maasikaorg, Trollitee 950 m tõusu ja laskumise ning 11 järsu kurviga,
1 km kõrgune püstloodis negatiivse kaldega trollisein, Lillehammer.
MOSKVA JA KULDNE RING, 31. juuli–6. august, 7 päeva, 589.-, Germalo Reisid.
Võlumagnetid: Taas reis seeriast kui Vene ajal ei käinud, on nüüd tagumine aeg. Moskva-Vladimir-Bogoljubovo-Suzdal-Ivanovo-Kostroma-Jaroslavl-Rostov Veliki-Pereslavl Zalesski-Sergiev Possad.

Karge ja roheline Wales.

august
WALES-CORNWALL, 18.–25. august, 8 päeva, 1099.-, Germalo Reisid.
Võlumagnetid: Walesis elab mu Mammu. Ja sellel reisil näeks lisaks Cardiffile ka palju imekaunist Walesi.

Iraani imeline mosaiik.

oktoober
IRAAN, 3.–14. oktoober, 12 päeva, 2199.-, Germalo Reisid.
Võlumagnetid: Sinna tahan islamiriikidest kõige enam, sest isa töötas seal 1969. aastal Aasia messil ja rääkis Iraani ilust. Läheks kogeks selle ilu oma silmaga üle. Ja seal, Pärsias, jagub islami arhitektuuri oi kui palju: paleed, mošeed, minareitd, tsikuraadid, basaarid, teemajad, karavanseraid. Pluss 1200 m kõrgusel asuv Teheran, Qomi linn, aedade linn Kashan, Abyenehi küla, Iraani üks kaunemaid linnu Isfahan, Yazd keset liivakõrbe, Shiraz, 2500-aastane Persepolis.
NB! See reis on kodulehelt maha võetud. Võibolla olukorra pärast Iraanis, võibolla mõnel muul põhjusel. Mina teda ära ei võta, sest Iraani tahan ma minna nii ehk naa.

Victoria juga Zimbabwes.

november
KAMBODŽA-LAOS-VIETNAM, 11.–26. november, 16 päeva, 2699.-, Germalo Reisid.
Võlumagnetid: 
1 Kambodža: Siem Reap, sõit Tonle Sapi järvel, Angkori varemed, Phnom Penh, kolmepäevane rannapuhkus Sihanoukvilles. 2 Laos: Laose vaimne keskus ja iidne pealinn Luang Prabang, stuupad, templid, kloostrid, traditsioonilisel jõepaadil mööda Mekongi jõge Pak Ou koobastesse, Lao külad,  traditsioonilise sa-paberi valmistamine. 3 Vietnam: Hanoi, Hoan Kiemi järv, veenukuteatri etendus, Ha Longi lahe kruiis, majutus traditsioonilisel laeval, Ho Chi Minh ehk Saigon.
LÕUNA-AAFRIKA-VICTORIA FALLS ZIMBABWES, 13.–29. november,
17 päeva, 3998.-, Germalo Reisid.
Võlumagnetid: Minu jaoks mõistagi Krugeri rahvuspark ja loomad. Pingviinid, Cango loomakeskus ja gepardid, Tsitsikamma rahvuspargi vihmametsad, primaatide turvakodu Monkeyland, St. Lucia Wetland Park kaitseala, safari Hluhluwe-Umfolozi rahvuspargis, 2 päeva Krugeri rahvuspargis. 1 LAV: Kaplinn, Hea Lootuse Neem, veinimõisad, jaanalinnufarm, Garden Route, Knysna, Port Elizabeth, Durban ja suulu külad, Panorama Route ja Blyde River kanjon. 2 Svaasimaa Kuningriik. 3 Zimbabwe:  laevakruiis Zambezi jõel ja Victoria juga, mis oma 1708 meetriga on maailma kõige laiem, 108 m kõrguselt langeva veekardinaga juga.
NAMIIBIA, 17.–27. november, 11 päeva, 3769.-, Tensireisid.
Võlumagnetid: Loomad, loomad, loomad, Okavango delta, Etosha rahvuspark, maailma vanim Namibi kõrb ja suurimad Sossusvlei liivadüünid, Sesriemi ja Kuisebi kanjonid, Dead Vlei saviväli, Damaraland, Kivimets, Mahango rahvuspark, kanuuretk Chobe jõel. Lisaks Windhoek ja Swakopmund.

Brasiilia kohalik elanik jaaguar.

detsember
BRASIILIA-ARGENTINA, 4.–17. detsember, 14 päeva, 3999.-, Germalo Reisid.
Võlumagnetid: Iguassu Argentina-poolsed kosed, milles 275 väiksemat ja suuremat juga, kõrgeim neist langeb 70 m kõrguselt. Pluss sealne vihmamets oma elanikega: taapirite, sipelgakarude, möiraahvide, jaaguaride, otselottide, kaimanitega. Ja siis samad kosed Brasiilia poolelt. Paadiretk Amazonase jõel. Lisaks linnade elu ja melu.


2021
Et meelest ei lä
heks, panen juba ette kirja.

jaanuar
• LÕUNA-AMEERIKA SUUR RINGREIS, 23. jaanuar–18. veebruar, 27 päeva, 5990.-, Sandberg Reisid.
Võlumagnetid: infot reisi
kohta kodulehel pole, aga üsna tõenäoliselt on see samade võlumagnetitega nagu 2020 veebruarireis.

oktoober
NAMIIBIA AVASTUSRETK, 12.–23. oktoober, 12 päeva, 3590.-, Sandberg Reisid.
Võlumagnetid: Kalahari ja Namibi kõrb, Sossusvlei liivadüünid, Kaljukitse pöörijoon, maailma suurim laevade surnuaed
Luukere rannik, Cape Crossi hülgekoloonia, Twyfelfonteini oru kivijoonised, Etosha Rahvuspark, Hoba meteoriit, gepardite ja leopardide elupaik Okonjima looduskaitseala. 

Fotod: reisifirmade kodulehtedelt. Avapildil olen ma  Peruus Huacachina liivadüünidel, taustaks Huacachina oaas.

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s