piiravatest uskumustest vabaks

Terveks, õnnelikuks, rikkaks, vaimseks, õilsaks… no milleks iganes ei pea saama tammsaarelikult läbi suure kannatuse, tohutu töö ning valu ja vaeva. Rõõmu, rahu ja kõike ilusat on võimalik oma ellu luua ka lihtsasti ja kiiresti – aju teetalaineid kasutava teetatervendamisega. 

 

“Sa ei kujuta ette, mida kõike ma oma ellu võlunud olen!“ jäin bussis uudishimulikult kuulama kahe sõbranna jutukatket. “Mismoodi?“ – “Teetatervendamisega.“ Koju jõudes guugeldasin, sest hing ei andnud rahu. Tuli välja, et tegemist on meetodiga, mis kasutab tervendamisel aju teetalaineid. Et asi selgem saaks, seadsin sammud teetatervendamise Eestisse tooja, psühholoogi ning litsentseeritud teetatervendaja ja -õpetaja TIIA LÕOKESE juurde. Mu lugu sellest mõnusast, ometi enneolematult toimivast meetodist, mida ma omaenda kogemuse põhjal kinnitada saan, ilmus ajakirja Tervis Pluss 2019. aasta juulinumbris.

“Patsiendi” käed tervendaja sõrmede vahel.

Tiia pani mu kõigepealt enda vastu istuma ja uuris, on mul mingeid terviseprobleeme, sasipuntras suhteid, unistusi või asju mis ei laabu nii, et hingel hea oleks? See võis olla midagi suurt või täiesti igapäevast, mida ma paremaks tahaksin muuta. Märksõnad mu jutust välja noppinud, palus Tiia mul panna kokku pöidla ja nimetissõrme ning öelda kolm korda esmalt “ja”, seejärel “ei”. Samal ajal püüdis ta mu sõrmi lahti sikutada. “See on lihastest, mis näitab su uskumusi. Mõistuse tasandil võid sa arvata üht, keha aga näitab vastupidist. Surve peab olemas selline paras, ei väga lõtv ega ka väga tugev. Ütle: ma olen Pariisis, ma olen Tallinnas. Ma olen koer, ma olen inimene. Ma olen naine, ma olen mees.“ Siis panin silmad kinni, tegin paar sügavat ja rahulikku hingetõmmet, Tiia võttis mu mõlemad käed oma sõrmede vahele, et tunda mu keha reageeringut… ning teetatervendamise seanss algas.


HETKEGA ÕILSAKS
Mida me tegime? Läksime teetatasandile, et leida üles mind piiravad uskumused ning need siis eemaldada, tühistada, lahendada ja uutega asendada.

Teetatervendamisel tuleb ära võttes alati panna asemele mingi positiivne uskumus või tunne või laadida alla universumi kõrgeimat vibratsiooni – tingimusteta armastust. Madalaim on hirm.

“Kui sa soovid, siis ma palun Loojal laadida sinusse teadmine, kuidas on elada iga päev tasakaalus, reageerimata teiste negatiivsusele… mis tunne on iseennnast armastada kõikidel tasanditel. Sobib see sulle?“ küsis Tiia vaikne hääl. Ka loa küsimine, olgu enne millegi eemaldamist või lisamist on teetatervenduses oluline, sest nõusolek on see, mis annab kehale tervenemiseks loa.

Teetarevendamisega saab paraneda haigustest, laadida hetkega tundeid, mida inimene pole eales kogenud. Näiteks mis tunne on tunda rõõmu, kaastunnet, elada külluses, olla armastatud. Sest

enne, kui me midagi oma reaalsuses luua saame,
peame kogema, mis tunne on seda omada.

“Mind kõnetab teetatervendamise juures töö uskumustega ja see, et asjad ei pea käima läbi kannatuste. Kõike on võimalik saada kergemini, kui me ise ja meie esivanemad harjunud on olnud.

Iga olukorra oma elus oleme me loonud ise, mitte keegi teine.
Ka raskused, et inimesena midagi õppida.

Ent nende nii-öelda heade omaduste äraõppimiseks pole tegelikult vaja kutsuda oma ellu keerulisi olukordi, suhteid, haigusi.

Teetatervendamisega saab voorused, oskused, omadused
kohe alla laadida,“

ütleb Tiia, kes tõi teetatervendamise Eestisse Soome kaudu 2011. aastal. Eelmisel aastal tegi ta läbi Teetatervendamise looja VIANNA STIBALI enda juhendatud 10-päevase õpetajate kursuse. Muide, Tiia, kes on ka hingamisterapeut ja kolmkümmend aastat tegelenud nõustamise ja koolitamisega, on maale toonud ka TRE-meetodi. Kas võib öelda, et teetatervendamisega saan ma õilsaks hetkega, laadides alla õilsaks olemise tunde? “Põhimõtteliselt küll!“

Tiia Lõoke – teetatervendamise Eestisse tooja.


KUI ASI EI TOIMI?
Põhimõtteliselt sellepärast, et mõnikord võib tervenemine võtta kauem kui hetke, sest kuna uskumused on omavahel seotud, võib altpoolt tulla pinnale selliseid, mis on sügavale ära peidetud. No näiteks inimene usub, et ta peabki haige olema, et tervenemine eeldab kannatamist ja võtab palju aega, et ta on ära teeninud karistamise, et tal pole õigust tunda rõõmu, et mitte miski tema peal ei toimi, et raha tuleb ainult raske tööga.

Paljud meist elavad suure osa oma elust programmiga, et nad ei suuda edu saavutada, sest see uskumus ulbib neil alateadvuses lapsest saadik. Teetaseisund suudab alateadvusesse sisestada muudatused.

Tuntud lause “Sa oled see, mida sööd“ sõnastab teetatervendamine ümber “Sa oled see, mida mõtled.“ Sest

igal mõttel, emotsioonil, ideel või uskumusel on
kehas neurokeemiline toime.

• Teadlik meel, mis moodustab meelest vaid umbes 12%, on meie igapäevaelu otsusetegija. See n-ö tekstitöötlusprogramm saadab alateadvusele programmid teatud ülesannete täitmiseks või programmeerib alateadvusesse uusi harjumusi ja käitumist. Tal on omadus otsustada kiirelt, mis õige, mis vale. Alateadvus seda ei tee.
• Alateadlik meel hõlmab meelest umbes 88% ning sisaldab mälestusi, harjumusi, uskumusi, iseloomuomadusi ja enesehinnangut ning kontrollib autonoomseid kehafunktsioone. See meie n-ö kõvaketas on nii infohoidla kui ka ülesannete täideviija. Ja paradoksaalselt juhtubki nii, et kui me taipame mõne oma uskumuse olema negatiivse, siis tahab 12% muuta ülejäänud 88%.
• Keha on justkui arvuti riistvara, mis iga päeva igal sekundil reageerib automaatselt alateadvusest saadetud programmile.

Kas nii on võimalik, et me uskumusi üles ei korjagi? Vastuseks kuulen Tiialt, et tegelikult on meil uskumused kaasas juba sündides ja veelgi varasemast ajast ning et paljud uskumused on ikka kasulikud ka. 

Teetalainete sagedus on 4–7 Hz.


USKUMUSTE 4 TASANDIT

Uskumusi – meele nõusolekut, et miski on tõde või reaalsus,
mida tihti toetab emotsionaalne või vaimne kindlustunne –

käsitleb teetatervendamine neljal tasandil. Neil tasanditel asuvate programmide eemaldamise ja asendamise abil on keha võimeline jagu saama nii füüsilistest haigustest kui eemaldama emotsionaalseid blokeeringuid, sest keha isetervenemisvõime on fantastiline.

1. Tuumuskumuste tasandil asuvad uskumused, mida me oleme õppinud lapsest peale kuni tänaseni ning mis on saanud osaks meist. Paljut meile lapsepõlves öeldut võtame ju puhta tõena. Lisaks loome me kogu aeg ka uusi tuumuskumusi. Energiana paiknevad need aju otsmikusagaras.

2. Geneetilise tasandi uskumused, näiteks eelarvamused, viha või pahameele teatud inimeste suhtes, oleme saanud kaasa esivanematelt ning sellest ei ole me teadlikud. DNA-ahelate ümber on morfogeenseks väljaks kutsutud teadmiste väli, kus asub eelmiste põlvede sajandite jooksul talletatud info. Energiana hoitakse neid uskumusi aju keskel käbinäärmes.

3. Ajaloolise tasandi uskumused on kollektiivse alateadvuse mälestused ja tõekspidamised, mida me olevikku üle kanname. Näiteks võid endas kanda kellegi teise “vaesuse vannet“. Sellel tasandil on ka mälestused eelmistest eludest. Need uskumused on meie eeterlikus energiaväljas kukla taga ja õlgade ümber.

4. Hinge tasandi uskumused hõlmavad kõike seda, kes me tegelikult oleme ning tulevad meiega kaasa elust elusse. Need on väga sügavad ja võimsad, sest hing on täiuslik. Hinge tasand on südamepiirkond.


KÕIK ON VÕIMALIK
Kaasasündinud intuitiivsete võimetega selgeltnägija Vianna Stibali sõnum on, et kõik on võimalik. Tee iga päev tööd oma tõkestavate uskumustega ning tööta ka sellega, mille kohta arvad, et see on võimatu. Üks asi on minna teetatervendaja juurde seansile, hoopis teine asi aga kasvõi siinsamas Eestis toimuval koolitusel õppida ära teetatervendamise tehnikad ning neid siis iseenda, oma pere ja sõprade tervendamiseks kasutama hakata. Teetatasandil saad sa ühenduse loojaenergiaga, su vibratsioonitase tõuseb ja sellest muutub paremaks ka maailm su ümber.


MIS ON TEETATERVENDAMINE?
Inglise keeles ThetaHealing® on meetod, millega on ajulainete teetasagedusel võimalik luua keha, meele ja hinge tervenemist nii iseendale kui teistele; vabaneda piiravatest uskumustest; tuua oma ellu seda, mida soovid; arendada oma intuitiivseid võimeid, visualiseerimise ja selgeltnägemise oskust. Selleks vajalikud tehnikad suudab ära õppida igaüks, ka sobib teetatervendamine kõigile. Teetarevendamise maailmale tooja ja õpetaja, ameeriklanna Vianna Stibalil on eesti keeles ilmunud järgmised raamatud: “Teetatervendamine“, “Teetatervendamine edasijõudnutele”, “Teetatervendamine – haigused ja tõved”, “Teetatervendamise rütm ideaalkaalu leidmiseks“, “Hingesugulase leidmine teetatervendamise abil“, “Eksistentsi seitse tasandit“. Vt ka Teetatervendamise rahvusvahelisele kodulehele. Siit saad aga Tiia Lõokese kodulehele.

foto: www.yamuna.biz.

Teetalained valitsevad ülisügava meditatsiooni seisundis.


AJULAINED
Ajulaineid ehk peaaju elektrilist aktiivsust mõõdetakse hertsides (Hz) elektroentsefalograafiga, mida tuntakse ka lühendiga EEG.
• Beetalained (14–28 Hz) – aju tavarütm, ärkvel erutusseisund, suhtlemine, rääkimine, teadlikkus, pinge, stress. Enamus inimesi on suuremalt jaolt just sellel ajusagedusel.
• Alfalained (7–14 Hz) – lõõgastunud, stressivaba ja meditatiivne seisund, värav teadvuse ja alateadvuse vahel. Alfalained valitsevad unistamise ajal.
• Teetalained (4–7 Hz) – väga sügava meditatsiooni ja rahu seisund, muutunud teadvuse seisund, mis võimaldab meil saada ühendust nii alateadvuse kui üliteadvusega, loovus, hüpnoosiseisund, teetalainetes on mälestused ja tunded. Sellel sagedusel on meie aju siis, kui hakkame uinuma või oleme just ärganud.
• Deltalained  (0–4 Hz) – sügav uni, instinktid ja ellujäämine.
• Gammalained (40–5000 Hz) – osalevad aktiivses mentaalses tegevuses, õppides ja infot töödeldes, aga ka taipamises ja teadlikkuses.


EKSISTENTSI SEITSE TASANDIT
Iga tasand esindab meie füüsilisi ja emotsionaalseid aspekte. Kui tasakaal on täiuslik, on ka tervis täiuslik.
1. tasand: mitteorgaaniline materjal. Kõik elemendid, mis moodustavad Maa: mineraalid, kristallid, muld, kivid, mäed. Sellel tasandil tegutseme me iga päev. Kui kehas on mineraalide puudus, on elus puudus emotsionaalsest toetusest.
2. tasand: orgaaniline materjal. Taimed, puud, loodusjõud, vitamiinid, seened, bakterid. Kui kehas on vitamiinide puudus või need ei imendu, on mingil tasandil puudus armastusest.
3. tasand: inimesed ja loomad. Liikuv elu, valgupõhised molekulid, süsinikupõhised struktuurid ja happepõhised ahelad. Võitle või põgene tasand. Selle tasandi ühend on valgud, mille puudus toob kaasa emotsionaalse hoolitsuse puuduse.
4. tasand: hingede maailm. Sellel tasandil õpime valdama hinge. Tasandi ühend on süsivesikud. Kui neid napib, on kehas energiapuudus.
5. tasand: ülestõusnud meistrid, inglid. Sellel asub astraaltasand ning meie vaimne isa ja ema. Tasandi ühendiks on lipiidid. On neist puudus, on hormoonid tasakaalust väljas ja puudu on hingelisest tasakaalust.
6. tasand: universumi seadused. Need valitsevad meie universumit, galaktikat, päikesesüsteemi, maad ja meid endid. Nt magnetismi, elektri, gravitatsiooni, tõe, põhjuse-tagajärje, illusiooni, kaastunde ja muud seadused. Tasandi ühendiks on nukleiinhapped, mille vähesus toob kaasa hingelise ülesehituse puuduse.
7. tasand: loomise puhas energia. See on hetkega tervendamise tasand, mille samas uskumused blokeerida võivad. Ent ka uskumusi saab hetkega muuta. Tasandi ühend on adenosiintrifosfaat (ATP) ehk see energia, mis paneb tööle raku.

Fotod: avafoto – teeta2viverterapias.com.br, Tiia Lõoke – Kristhel Vaht, teetalained – abngroup.org, meditatsioonifoto – yamuna.biz.

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s