naise kuupunktid

Ühel päeval tunned end maailma kauneima jumalannana, paari päeva pärast paukuva tulehargina, siis ühtäkki üksindust otsiva erakuna ja mõne aja pärast hellust jagava ammena. Joogidel on naise emotsionaalse muutlikkuse kohta seletus, mille juured ulatuvad iidsetesse veedadesse. Selleks on 11 punkti naise kehas, mida mõjutab Kuu.

Veedadest pärit teadmine on jõudnud kundalini jooga inimeseks olemise õpetusse ehk humanoloogiasse. 11 kuupunkti – planeet Kuu energiatele vastuvõtlikud piirkonnad naise kehas, õigupoolest väikesed tšakrad ehk energiakeskused – peegeldavad naise emotsionaalseid rütme 28-päevase kuutsükli jooksul. Mu lugu naiseks olemise müstikast koos targa ja naiseliku jumalanna
LIINA RAVNEET ELVIKUGA ilmus ajakirja EMA 2020. aasta sügisnumbris.

Nelja lapse ema, kundalini, rasedate ja tantsujooga õpetaja Liina.

Kuupunktitsükkel programmeeritakse naise kehasse juba emaüsas, kui luuakse tüdruk. Veel enne menstruaaltsüklit, mis saab alguse kuuendal nädalal, kui lääne meditsiini järgi hakkavad välja arenema sootunnused.

“Veeda ürikutest on pärit ka pilt ja kirjeldus naisest koos hindu naudingute jumala Kāmaga, kes mööda naise keha rännates kõik need 11 kuupunkti läbib,” jutustab 36-aastane Liina voolaval häälel. Ta on neid saladuslikke kuupunkte õppinud tundma nii teoorias kui ka iseenda kehas ja kirjutanud neist oma raamatus “Kundalini jooga. Teekond imelisse võlumaailma”.

Jooga on saatnud Liinat 13. eluaastast peale, mil isa kinkis talle Holger Oidjärve raamatu “Harrastame joogat”. Ise ta joogat ei teinud, tütar on aga proovinud erinevaid stiile, kuni jõudis ja armus kundalini joogasse nii, et 2011. aastal lõpetas rahvusvahelises Karam Kriya kundalini jooga koolis õpetajate kursused. Sealt edasi tulid riburadapidi muud joogakoolitused ja stuudio Urban Yogini Õnnelaboratooriumi loomine koos oma mehe Atsiga, kes samuti kundalini jooga õpetaja on ja meestele joogatunde annab. Miks aga kundalini jooga? Sest Liina jaoks on selles olemas kõik: asendid, mantrad, hingamisharjutused, meditatsioonid. Just sellises intensiivses vormis, nagu talle sobib.


LEIA
OMA KUUPUNKTITSÜKKEL
“Minu kuupunkt on praegu kõrvalestades, mis tähendab sisemiste väärtustega ühenduses olemist.” – “Vaata, kui õige punkt!” hõiskan. – “No kui oleks intervjuuaja teadlikult kokku leppinud, oleks valinud vast nimbuse, mil tunned end kõige rohkem iseendana,” naerab Liina. Tema kolm põngerjat: suve keskel 7-aastaseks saav Jasper, 4-aastane Pipilota ja kahene Dharma on isa Atsiga ülakorrusel. Ajakirja ilmumise ajaks on ilmavalgust näinud ka pere neljas imeline olend – Maru.

Ema Liina, isa Ats ja Jasper, Pipilota, Dharma ja Maru koduterrassil.

Kolm last on keskmisest rohkem, aga neli… “No ega ma oleks ise ka osanud arvata, et mul sünnib neli last, aga see on vist nii, et kui sul on kõrval õige mees, siis tundub kõik nii loomulik. Mul on Atsiga ääretult vedanud, sest ta suudab olla lastele ülihea isa ja mulle hästi hea mees. Sageli kaob mehel pereelus see üks pool ära, Atsil on mõlemad toetatud.”

Et Liina kirjutab praegu raamatut naistele, on ta viimased pool aastat jälginud oma kuupunkte eriti teadlikult ning tunnetanud, milline neist mis järjekorras toimetab.

Üks kuupunkt püsib aktiivne kaks ja pool päeva ja annab siis järje üle järgmisele. Mismoodi kuupunktid aga üksteisele täpselt järgnevad,
on igal naisel erinev. Nagu omamoodi sõrmejälg.

Parim viis kuupunktitsükli kaardistamiseks ehk teada saada, millises järjekorras on just sinu kuupunktid aktiivsed, on paari kuu jooksul jägida oma tundeid ja emotsioone ning need näiteks igal õhtul mõne märksõnaga kirja panna. Lõpuks võrdled, millise kuupunkti energiaga su märksõnad kõige paremini haakuvad ja joonistubki välja su ainulaadne emotsionaalne kalender.

Kuna Liinal on hea suhe pendliga, siis tema peilis oma aktiivsete punktide järjekorra välja sellega. Pani kirja ja kontrollis pärast märksõnade järgi üle. Kes on kehatundlikud, võivad punkte kehal puudutada ise või lasta seda teha partneril eelmängu ajal. Kus tekib mingi tunne või surin, siis see punkt hetkel aktiivne ongi. Veel soovitatakse kinesioloogiast tuntud lihastesti.

“Viimastel kuudel tunnen ma hästi selgelt, kui energia kuupunktis vahetuma hakkab. See on nii äge! Aga eks ma õpin neid punkte ja nende kvaliteeti tundma iga päev. Ei ole nii, et ühekorraga kõik selgeks saab,” mõtiskleb Liina vürtsist joogiteed rüübates.

Veedade järgi on naine mehest kuusteist korda tugevam.

“Kuupunktid on kingitus, et naine saaks kogeda elu sügavuti ja iga nurga alt. Meie jõud ei tule ju ainult leebete tunnete tundmisest. Meil on vaja tunda, nendega mitte küll kaasa minnes, ka tumedamaks peetavaid emotsioone. On see ju omamoodi naiselik tarkus kasutada oma tugevusi ja muuta tugevusteks ka oma nõrkused, mis iseenesest polegi ju nõrkused, vaid lihtsalt teistsugune kvaliteet. Naise kaksikolemuses on koos toitev ja leebe ema ning jõuline ja väekas looja. Kui üks pool endas alla suruda, siis oledki nagu ühe jalaga naine.”

Naised on nagu Kuu. Meilgi võtab 14 päeva, et kasvada
ja 14 päeva,
et kahaneda. Mehed kasvavad ja kahanevad
14 hingetõmbega. Ehk kui naisel kulub tunneteskaala läbikogemiseks
28 päeva, siis mehel võtab see aega 2 minutit.


KÕIK EMOTSIOONID ON LUBATUD
Naisenergia on ringikujuline, voolamine ühest olekust teise. Meesenergia on lineaarne. Kui me surume ennast lineaarseks, teeme end katki, sest see ei ole meie loomusega kooskõlas. Kui me seisame vastu muutustele, näiteks tänapäeval iseäranis vananemisele, teeme me end katki, sest pole naise algolemusest – et sina oledki muutus – aru saanud. Sama juhtub siis, kui me surume alla teatud tundeid, sest ühiskonnas peetakse neid halvaks. Kõik emotsioonid on lubatud ning need toimetavad sinus naise olemusest tulenevalt tsüklitena, sellepärast ongi hea oma kuupunkte teada.

Ütleme, et tahad esitleda projekti, millesse siiralt usud. Teades, millise kuupunkti energia sind selles kõige rohkem toetab, validki aja, mil on aktiivne neist sobivaim. Kas nii? “Just. Sest osad punktid on pehmed, naiseenergias, ja osad on tugevamad, meesenergias,” kinnitab Liina.

Ja kui tean, et mul on aktiivne kuupunkt, mille energiast mõjutatuna võin kergesti ärrituda, siis ma suhteid klaarima ei hakka ega ennast nuutima ka selle eest, et ma end mingil hetkel valitseda ei suuda ja tühjast-tähjast põlema lähen. Liina lisab, et kuupunktide tundmine aitab naisel kasutada oma energiat kõige ülendatumal viisil.

Öeldakse, et energiakogus, mis kulub loomisele või hävitamisele on sama. Sinu valida on, kas suunad selle sinna, mis kasvatab ja ülendab
või sinna, mis katki teeb ja lammutab.


16 KORDA TUGEVAM KUI MEES
Kuusteist korda on naine mehest väekam muidugi üksnes siis, kui loob kogu oma potentsiaaliga. “Naise väli on jumaliku disaini järgi mehe omast kuusteist korda tundlikumaks loodud sellepärast, et meis oleks tugevust hing vastu võtta. Naise ürgne olemus on nagu üsa. Ükskõik mis seemne sa temasse paned, ta kasvatab sellest midagi. Olgu see laps, projekt või mõte. See tundlikkus ongi see tugevus, millega me loome… ja ka põhjus, miks naised teevad ennast tihtipeale palju rohkem katki kui mehed. Me jõuame oma peenhäälestatud süsteemi emotsioonide, mõtete, toidu ja stressiga kuusteist korda kauem ka mürgitada,” jagab naine veedadest meieni jõudnud teadmist.

Käsikäes läbi elu. Tundub, et kõiksuse tahtel.

Ehkki Liina ja minu vanusevahe on selline, et ta võiks olla mu tütar, on temas niisugune soe ja turvaline ürgemalik vägi, mille rüppe tahaks jäädagi. Nagu on temas ka ürgne tarkus.

Ta oli 18, kui kaotas paariaastase vahega nii isa kui ema – Tarkuse ja Armastuse, Pea ja Südame tandemi, nagu Liina neid suure tänuga meenutab. Ta mäletab hästi tollast üksiolemise tunnet, et kui sa praegu kaoksid, ei läheks see korda mitte kellelegi. Ja ka seda tunnet, kui ühel hetkel, mil tal polnud tööd, elukohta ega rahagi, mille eest süüa osta, võttis maa ta ühtäkki otsekui kaissu. “Ma tajusin kogu olemusega, et ükskõik mis minuga juhtub, ma olen hoitud. Niisugusel hetkel mõistad, et

need hingetõmbed, mis sulle on antud, on nii väärtuslikud,
et pole mõtet raisata neid millegi tegemiseks, mis su hinge ei toida.

Mul ei ole vaja küllust ega edu, vaid hoopis seda hingega ühendusesolemise tunnet, mida ma selles kõigest ilmajäämise hetkes tajusin. Kui mu ema ja isa elaksid, ei oleks ma tõenäoliselt sellel rajal, kuhu ma tunnen, et olen määratud. Tegema seda, mis ülendaks nii mind ennast kui teisi.”

“Mul on vaja hingega ühendusesolemise tunnet.”


NAISE 11 KUUPUNKTI
Igal kuupunktil on kolm aspekti. Neutraalne ehk tasakaaluseisund on parim, sest on kõige puhtama energiaga. Positiivne on veidi liiga plussmärgiline. Varjupool ongi aga üle võlli varjus ja ohvrirollis olemine. Õnneks saab end tasakaalu viia lihtsate nippidega.

1 NIMBUS ehk HALO paigutub kui kübar ümber pea. Neutraalses seisundis olles tunned end suurepärases vormis: enesekindla, aktiivse, kohalolevana. Kõik voolab ja edeneb, sa oled parim versioon iseendast ja kontaktis oma tõelise olemusega. Hea aeg oma tõe ja arvamuse väljendamiseks, tähtsateks kohtumisteks ja otsusteks, suhete klaarimiseks. Varjuenergias olles aga painavad sind paranoilised sundmõtted.
Tasakaalu viimiseks: Kammi juukseid puidust kammiga pea alaspidi tagant ette. Siis too pea üles ja kammi tavapäraselt eest taha. Keskendu kammides juuksepiirile.

2 KULMUD on naise keha kõige tundlikum osa. Kui kuupunkt seal asub, voolab intuitsioon, sa oled naiselikult sensuaalses ja pehmes energias. Hea aeg looduses uitamiseks, loominguks, äriplaani kirjutamiseks. Varjuenergias olles lased end petta tühjadest fantaasiatest ja hõljud maandamata, justkui mullis.
Tasakaalu viimiseks: Käi paljajalu murul või liival, söö juurikaid ning loobu selleks kaheks ja pooleks päevaks lihast ja alkoholist, mis segavad puhaste nägemuste ja sõnumite vastuvõtmist.

3 PÕSED on kõige emotsionaalsem kuupunkt. Oled lõbus, seltsiv, kiirgav ja kaunis. Hea aeg oma projekte ja ideid n-ö maha müüa, aga tähtsate otsuste tegemine lükka edasi, sest emotsioonid on laes. Varjuenergias olles tunned ärevust, käitud ettearvamatult, ihkad teistelt heakskiitu ja flirdid enesehinnangu tõstmiseks.
Tasakaalu viimiseks: Tee vähemalt 40 minutit trenni, mis su ohtralt higistama paneb.

4 HUULED kuupunktis panevad su rääkima, oled karismaatiline ja särav. Hea aeg suhtlemiseks kõrgemate eesmärkide nimel, sest õiged sõnad voolavad kergelt. Ka on see hea aeg suudlemiseks ja erootikaks. Varjuenergias olles kipud tegema salvavaid märkusi ja ütlema teravusi.
Tasakaalu viimiseks: Masseeri keelega hammaste välimisi, huulepoolseid külgi ja igemeid, mis tasakaalustab ajumeridiaane.

5 KÕRVALESTAD panevad su kirglikult arutlema elu mõtte ja väärtuste üle. Oled ühtaegu idealistlik ja analüütiline, intelligentne ja eetiline. Hea aeg lüüa kaasa mõne ürituse korraldamisel. Varjuenergias annad hinnanguid ja oled liiga kriitiline nii enda kui teiste suhtes. Ära sel ajal suuri finantsotsuseid tee.
Tasakaalu viimiseks: Sikuta kõrvalesti allapoole ning masseeri pikalt ja sügavalt hingates mõne minuti jooksul läbi kõrvalestad ja kõrvatagused.

6 KAELATAGUNE on teeots alateadvusesse. Kui kuupunkt on kaelataguses, on sul kaks ja pool päeva üksainus valentinipäev lillede ja liblikatega. Oled romantiline, usaldav, mänguline, spontaanne, flirtiv, sensuaalne. Voolad pehmes ja puhtas naisenergias. Ning kuna oled ka riskialdis, on see hea aeg uute asjade järeleproovimiseks. Tähtsad otsused lükka edasi. Varjuenergias olles valdavad sind äng ja seletamatu kurbus, sa ei taha kedagi kuulda ega näha.
Tasakaalu viimiseks: Koputa sõrmeotstega läbi kogu kaelatagune.

7 RINNANIBUD on tingimusteta armastus, sensuaalsus ja seksuaalsus, tähelepanu jagamine kõigile, kel seda vaja. Hea aeg inimeste emotsionaalseks toetamiseks ja ärakuulamiseks või mõnes heategevusprojektis kaasalöömiseks. Varjuenergias võid olla rumaluseni andev ja anduv ning kuna sul on raske ei öelda, on sind kerge ära kasutada. Pidutsemine ja tähtsate otsuste tegemine lükka edasi.
Tasakaalu viimiseks: Istu sirge seljaga, aseta peopesad rindadele ning pööra ülakeha tempokalt sisse hingates vasakule ja välja hingates paremale.
Tee 1–3 minutit.

8 NABA on koht, kus asub energia. Kuupunkt nabas annab tugevust nii füüsiliselt kui mentaalselt, suudad asjad ära teha ja teistelegi oma energiat jagada. Varjuenergias olles hoia pigem tagaplaanile, sest oled ebakindel, haavatav, vihastad ja ärritud tühja asja peale. Ka tunned end ohvrina, kel vaip jalge alt ära tõmmatud ja kes millegagi hakkama ei saa. Lükka kõik tõsised jutuajamised edasi.
Tasakaalu viimiseks: Tee tulehingamist nii pikalt, kui jaksad või naera südamest, nii et vats vapub.

9 REITE SISEKÜLG annab otsustavust ja jaksu tegelda tüütute toimetustega. Hea aeg tähtsate otsuste tegemiseks, koduseks arvepidamiseks, koristamiseks, planeerimiseks ja organiseerimiseks. Varjuenergias kipud olema ülemäära kontrolliv või hoopis jõuetu ja unenäolises zombiseisundis.
Tasakaalu viimiseks: Lama selili, pane reite vahele padi või joogaplokk, suru reied tugevalt kokku, võta juurelukk ning tõsta sirgeid jalgu koos üles ja alla 3 minutit. Mida väiksem padi või plokk, seda tõhusam. Juureluku jaoks tõmba päraku ja suguelundite lihased kokku (nagu hoiaksid mõlemat häda kinni) ja naba poole üles.

10 KLIITOR kuupunkti kahes ja pooles päevas muudab su jutukaks, enesekindlaks ja võluvaks kambaliidriks. Hea aeg lõbutsemiseks ja suhtlemiseks, ent mitte elu mõtte otsinguteks, poole ööni töö tegemiseks või suhtesõlmede lahtiharutamiseks. Varjuenergias tõmbud kookonisse ja tahad suhelda ainult “omadega”.
Tasakaalu viimiseks: Istu laua taga või põrandal ja löö peopesi vastu lauda või põrandat, ise samal ajal iga löögiga “Har” lausudes.

11 TUPP kuupunktis aitab sul olla parimas kontaktis oma ürgse naiselikkusega. See on seisund, mil tunned tänulikkust, oled neutraalne oma meeles ja emotsioonides, suhtlemisaldis elu sügavama tähenduse otsimiseks. Sul on vajalik tunnetus loomiseks ja manifesteerimiseks. Hea aeg olla koos lähedaste sõprade või kallimaga. Varjuenergias tabab sind nullpunkt, kus tahad olla üksi, teha ei taha ega viitsi midagi, tunned, et millelgi pole mõtet.
Tasakaalu viimiseks: Hinga 3 minutit järjest läbi suu: 4 hingetõmmet sisse ja
4 hingetõmmet välja.

Selline ta ongi – soe ja naerune Naine.


KUNDALINI JOOGA NIPPE & TARKUSETERI
 Kanna maani seelikut. Kundalini jooga järgi peaksid naised käima pika seelikuga ja paljajalu. Maani seelik tekitab justkui lehtri, aidates naisel maaenergiaga paremini ühenduses olla.
• Karvad kaitsevad. Karvad on omamoodi energiaantennid. Juuksed ja meestel habe tõmbavad päikeseenergiat, alumised kehakarvad maaenergiat, mis toetab iseäranis naisi. Karvad on loodud ka kaitseks. Häbemekarvad kaitsevad kahte kuupunkti, kliitorit ja tuppe. Karvade eemaldamisega võtame sealt tundlikkuse.
• Kui meel on pilla-palla. Koonda tähelepanu lõuaotsale ja hinga mõttes läbi selle.
• Kui tunned ärevust, hirmu, segadust. Hinga 8 sekundit sisse, hoia hinge 8 sekundit sees, hinga 8 sekundit välja, hoia hinge 8 sekundit väljas. Aega võid lühendada või pikendada, ent hingamisrütm peab jääma ühesuguseks.
• Maandamine. Võta juurelukk ja hoia. Kassajärjekorras seistes, bussi oodates. Nii justkui tõmbad endasse maandavat maaenergiat.
• 9 päeva. Oota tähtsate asjade otsustamisega 9 päeva. Selle ajaga jõuab kuupunktide tsükkel piisavalt edasi liikuda, et saaksid läbi tunnetada enda jaoks tähtsa otsuse erinevad kvaliteedid.
• Usalda oma keha ja hinge. Kui oled saanud enda seest mõnele tähtsale küsimusele või otsusele õige vastuse, valitsevad kehas ja hinges alati rahu, ükskõik kui absurdne või ebasobiv see vastus su meelele ka ei tundu. Meel on ainult tööriist, ära anna talle voli otsuseid teha.

Nii näeb välja Liina raamat.

Liina Instagrami leht ja Facebooki leht. Viimaselt on ka kõik siinsed fotod.

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s