kundalini jooga


Kundalini ehk teadlikkuse jooga tõi Indiast läänemaailma 1969. aastal Yogi Bhajan, kes on öelnud: “Teadlikkus, see on sinu kui piiratud üksikolendi ja sinu kui piirideta kõikvõimsa olendi omavaheline elav suhtlus. Ja see uinunud teadlikkus on meie kõigi sees olemas.”
Siin lehel olevad tarkused on
Yogi Bhajanilt ja tema õpilastelt.

 

Jooga ei tee sind imeliseks. Jooga teeb sinust sinu.

Kui me paneme käed palveks kokku, avab Looja oma süle ja embab meid. Su elu täitub selle ühendusega. See on jooga. 

Teadmised muutuvad tarkuseks, kui koged seda oma südame ja olemusega, kui see muutub sinu kogemuseks. Kogemus on kundalini joogas kõige tähtsam. See, mida koged, läheb otse südamesse. Ja seda kogemust sõnadega asendada ei saa.

Nüüd on käes aeg, et su meditatiivne meel ootaks ja vaataks, mis sinu juurde tuleb. Su meel juhib sind liikuma õigete lätete juurde.

• Seni, kuni sul on ego, ei ole sa Õpetaja. Seni, kuni sa ootad tunnustust, ei ole sa Õpetaja. Sa oled kerjus.

Võta omaks, et sa oled terviklik ning ühenduses suurema loova tegelikkusega.
Ja väljenda seda iga oma sooritatud teoga. Peegeldagu su teod su tarkust.

• Palve on see, kui meel on suunatud ühte punkti ja inimene kõneleb Kõiksusega. Meditatsioon on see, kui meel muutub täiesti puhtaks ja vastuvõtlikuks ning Kõiksus kõneleb inimesega.

Elu pole midagi muud kui vibratsioon. See on teekond, mis vibreerib üles ja alla nagu laine. Püüdle neutraalse meele poole, mis mõistab seda lainetust ning annab sulle tarkuse ja suursugususe.

Küllus tuleb üksnes nende juurde, kes on usaldusväärsed, kohusetundlikud, rahul sellega mis on ja järjekindlad – ühesõnaga pühendunud. Kui teed asju südamega, suudad sa ühenduda kogu maailmaga.

• Energia on võime tegutseda või midagi saavutada. Pingutus, milleks vaim ja keha on suutelised, et liikuda hetkeolukorrast unistuste olukorda.

Alandlikkust, kannatlikkust, distsipliini ja teenimist tuleb praktiseerida katkematult.

• Südamekeskus tähendab soojust, kaastunnet, headust, kirge, vihkamist – kõike, mis on maailmas imelist ja kõike, mis on planeedil roiskuvat. Nad kõik tulevad südamekeskusest. Kui otsustad midagi südamega, annab mõtlemine alla. See on ainus keskus, milles tasub elada.

Inimeses peab olema kirge, ent kirg ilma intuitsioonita on enesehävitamine, punkt.


Veevalaja ajastu 5 suutrat ehk tarkust
1 Tunne ära, et teine inimene, see oled sina.
2 Igast takistusest on olemas läbipääs.
3 Kui kõik kuhjub, alusta ja pinge kaob.
4 Mõista läbi kaastunde, muidu sa ei mõista ajastut.
5 Vibreeri koos kosmosega ja kosmos sillutab sulle tee.


7 sammu õnneni kundalini jooga järgi
1
Pühendumine. Kui astud selle esimese sammu, juhib see su iseenesest teiste sammudeni. Pühendumine teeb iseloomu tugevaks.
2 Iseloom. Iseloom tähendab, kui su loomuse kõik tahud on sinu kontrolli all. See on  täiuslik tasakaal, yin ja yang. Iseloomust sünnib väärikus.
3 Väärikus. Väärikat hakatakse usaldama, armastama, austama. Väärikusest sünnib jumalikkus.
4 Jumalikkus. See on see, kui inimesed ei suhtu sinusse kahetiselt – sind usaldatakse kõhklemata. Jumalikkusest sünnib suursugusus.
5 Suursugusus. Seal, kus on suursugusus, puuduvad inimeste vahel lahkhelid ja saladused. Suursugususest sünnib võime tuua ohvreid.
6 Võime tuua ohvreid. Sa suudad teise inimese pärast taluda mis iganes valu. Niisugune ohvritoomine teeb õnnelikuks.
7 Õnn. Tee midagi, ent mitte omakasu saamiseks. “Minal” on vaid üks tähendus – et sa saad teha midagi kellegi teise heaks. Kui “mina” on vaid su enda jaoks, oled lasknud elul raisku minna.